Beş kişilik aile çaya uçtu

Beş kişilik aile çaya uçtu
Beş kişilik aile çaya uçtu

Tokat?ın Reşadiye ilçesi yakınlarında Kelkit çayına uçan beş kişiyi arama çalışmaları önceki gün geç saatlere kadar sürdü. Çalışmalar dün sabah yeniden başladı. FOTOĞRAF: DHA

TOKAT - Beş kişilik Tosun ailesinin bulunduğu otomobil Kelkit Çayı’na uçtu. D-100 karayolundaki kamyon şoförleri Reşadiye’ye 10 kilometre uzaklıkta önceki akşam yoldan çaya inen fren izlerini görünce yetkililere bir aracın çaya uçmuş olabileceğini bildirdi.
Sivil Savunma ekiplerince yapılan aramalarda 500 metre uzaklıta bir ceset bulundu. Yapılan araştırmalar ve gelen ihbarlar doğrultusunda İstanbul’dan Gümüşhane’nin Şiran ilçesindeki düğüne giden 35 yaşındaki Fikri Tosun, eşi 35 yaşındaki Gönül Tosun, çocukları dört yaşındaki Müjdat Tosun ile 33 yaşındaki Yusuf Tosun ve 30 yaşındaki Ersoy Tosun’un içinde olduğu otomobilin sulara gömüldüğü belirlendi. Bulunan cesedin ise Gönül Tosun’a ait olduğu saptandı. Su seviyesinin yüksekliği nedeniyle diğer şahıslara ulaşılamazken çayı besleyen Sivas’ın Suşehri ilçesindeki Kılıçkaya barajının kapakları kapatıldı. Ancak kapaklar kapatılınca da otomobille diğer şahısıslara ulaşma çalışmalarına yüksek su seviyesi nedeniyle uzun süre  başlanamadı.
Aynı bölgede daha önce Kelkit Çayı’na uçan iki  otomobilde yedi kişi ölmüştü. (dha)