Beş kişinin öldüğü durakta ikinci faciaya ramak kaldı

Beş kişinin öldüğü durakta ikinci faciaya ramak kaldı
Beş kişinin öldüğü durakta ikinci faciaya ramak kaldı

Bursa?da bayramda beş kişinin can verdiği durağa önceki akşam bir otomobil daha daldı. Kazanın ardından durak kaldırıldı. FOTOĞRAF: EMRE UMURBİLİR / AA

BURSA - Kurban Bayramı’nda bir otomobilin dalarak beş kişinin ölümüne yol açtığı otobüs durağında ikinci facianın eşiğinden dönüldü. Kontrolden çıkan otomobilin daldığı durakta otobüs bekleyenler son anda canlarını kurtarırken, araçtaki dört kişi yaralandı. Sabıkalı durak, kazanın ardından kaldırıldı.
Bursa’da önceki akşam saat 19.00 sıralarında, asker eğlencesine çıkan gençlerin tur attığı otomobilin sürücüsü 36 yaşındaki Turgut Kömürcü, bir başka aracın kendisini sıkıştırması nedeniyle kontrolünü kaybederek Bursa-İzmir karayolu üzerinde Küçüksanayi Metro İstasyonu önündeki otobüs durağına girdi. Hâlâ beş gün önceki kazanın izlerini taşıyan durağın ayakta kalan kısımları da yerle bir olurken, durak çevresinde panik yaşandı. Durakta bekleyenler fren seslerini duyup son anda kaçarak canlarını kurtarırken, araç içinde bulunan Turgut Kömürcü ve arkadaşları Serdar Tuna, Talat Türkmen ile Salih Kazancı yaralandı. Dün sabah belediye görevlileri, iki kazanın da izlerini taşıyan durağı kaldırdı. 
Vali Şahabettin Harput, kentteki tüm otobüs duraklarının tehlikeli olup olmadıkları açısından inceleneceğini söyledi. (dha)