Beş şehit asker gözyaşlarıyla...

Şırnak'ta PKK'yla girdikleri çatışmada şehit olan dört asker ile Bingöl'de karakola saldırıda şehit düşen bir asker, dün son yolculuklarına uğurlandı.

İSTANBUL/ANKARA/SİVAS - Şırnak'ta PKK'yla girdikleri çatışmada şehit olan dört asker ile Bingöl'de karakola saldırıda şehit düşen bir asker, dün son yolculuklarına uğurlandı.
Şırnak'ta şehit olan erler Yüksel Kutlu ile İbrahim Ceylan için İstanbul Levent Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene katılanlar 'Kahrolsun PKK', 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' diye slogan attı. Yüksel Kutlu'nun babası Ramazan Kutlu, "Başbakanın, bakanların çocukları gitsin Şırnak'a, o zaman nasıl önlem alınıyor görürüz" diye konuştu. Cenazeler Edirnekapı Askeri Şehitliği'nde toprağa verildi. Törene İstanbul Valisi Muammer Güler, Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu ve Zırhlı Tümen Komutanı Tümgeneral Muzaffer Cengiz de katıldı.
Şehit erlerden Süleyman Aydın ise memleketi Sivas'ın Hafik ilçesinin Yarhisar Köyü'nde törenle toprağa verildi.
Kıdemli jandarma astsubay çavuş Savaş Bıyıklı'nın cenaze töreni ise önceki gün vefat eden Tuğgeneral Mehmet Karateke için düzenlenen törenle birlikte yapıldı. Ankara Kocatepe Camii'ndeki törenin ardından, Bıyıklı'nın cenazesi Cebeci Askeri Şehitliği'nde toprağa verildi.
Şehit uzman çavuş Suat Ocak'ın cenazesi de, Adana Kozan'ın Hamam Köyü'nde toprağa verildi. (Radikal, dha, aa)


    http://www.radikal.com.tr/7572887572880

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.