Beş yıl önce 'şehit' rolünü oynamıştı

Beş yıl önce 'şehit' rolünü oynamıştı
Beş yıl önce 'şehit' rolünü oynamıştı

Şemdinli de önceki akşam çıkan çatışmada şehit olan askerler için cenaze törenleri yapıldı.

İSTANBUL - Şemdinli’de önceki akşam saatlerinde Bağlar Köyü Boğazköy Köprüsü yakınlarında çıkan çatışmada şehit olan Sivaslı Jandarma Er Çetin Doğan ile Malatyalı Uzman Çavuş Güner Erdem’ın cenazeleri Hakkari’deki Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı’nda düzenlenen törenin ardından memleketlerine uğurlandı.
Malatyalı olan Uzman Çavuş Güner’in, evli olduğu ve yakın zamanda çocuğunun dünyaya geldiği öğrenilen şehit Uzman Çavuş Erdem, geçen ağustosta sosyal paylaşım sitesi Twitter ’daki hesabında şöyle yazmıştı: “Şu an Şemdinli’deyim ve hiçbir sıkıntı yok. Hainleri öldürmekten yorulduk, çok şükür ki bizim kaybımız yok, kimse bizim vatanımıza göz dikemez” yazarak , “Kimse Türk’ün bileğini bükemez, azdan az gider çoktan çok gider bizden hiçbir şey gitmez...”
Jandarma Er Çetin Doğan’ın Sivas’ın Zara ilçesindeki ailesi de acı haberle yıkıldı. Terhisine 70 gün kalan ve askere gitmeden 4 ay önce Makbule Doğan ile evlenen Çetin Doğan’ın operasyona gitmeden bir gün önce eşini arayarak, “Operasyona gidiyoruz. Sana 10 gün telefon açamam beni merak etme” dediği ifade edildi. Bu arada Beytüşşebap’ta mayın patlaması sonucu şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Gökhan Öz, memleketi Niğde’nin Ulukışla ilçesine bağlı Çiftehan beldesinde toprağa verildi. Öz’ün öğrenci iken 18 Mart Çanakkale Şehitleri gününde tiyatro oyununda şehit askeri canlandırdığı ortaya çıktı.