Beş yıldızlı otellerde yer kalmadı

Seçim nedeniyle kesintiye uğrayan turizm, özlenen hareketine kavuştu. Bodrum'da birçok tesis yüzde 100 dolu. Marmaris'te de dört ve beş yıldızlı otellerde yer kalmadı. Kuşadası'nda yazlıkların dolmasıyla esnafın yüzü güldü.

İZMİR - Seçim nedeniyle kesintiye uğrayan turizm, özlenen hareketine kavuştu. Bodrum'da birçok tesis yüzde 100 dolu. Marmaris'te de dört ve beş yıldızlı otellerde yer kalmadı. Kuşadası'nda yazlıkların dolmasıyla esnafın yüzü güldü. Çeşme'de hafta sonu plajlar doldu, beş yıldızlı oteller ayın birini beklemeden ağustos zammını yaptı.
Turizmciler, seçim öncesi zararı telafi edeceklerini umuyor. TÜRSAB Bodrum Bölgesel Yürütme Kurulu Temsilcisi Nasih Demir: Turistik tesislerde doluluk oranları yüzde 90'ları aştı. Seçimin hemen ardından yaşanan hareketlilik turizmcinin de esnafın da yüzünü güldürdü. Bodrum Otelciler ve Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Halil Özyurt: Seçim sonrası Bodrum yerli ve yabancı turist akınına uğradı, otel, motel ve tatil köylerinde doluluk oranı yüzde 100'e ulaştı.
Güney Ege Turistik Otelciler Birliği Başkanı İlhan Açıkgöz: 15 Haziran ile 15 Ağustos arasına denk gelen yüksek sezonda seçim nedeniyle otellerimiz dolmadı. Seçim sonrası ise canlılık başladı. Dört-beş yıldızlı otellerde yer kalmadı. Daha küçük otellerimizde ise doluluk yüzde 80'lere ulaştı. Ancak genel olarak baktığımızda 22 Temmuz seçimleri iç turizm üzerinde olumsuz etki yaratmıştır.