Beşiktaş Belediyesi'nde işçiler grevde!

Beşiktaş Belediyesi'nde işçiler grevde!
Beşiktaş Belediyesi'nde işçiler grevde!
CHP'li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın işten atmakla tehdit ettiği ileri sürülen yaklaşık 250 Beltaş işçisi, Hazinedar'ın kimseyi işten çıkarmayacağını yazılı olarak beyan etmeyince greve başladı.

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın, işten atmakla tehdit ettiği Beşiktaş Belediyesi İşletmecilik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (BELTAŞ) işçileri grev kararı aldı.

Toplu sözleşmesi görüşmelerinin sonuna gelmiş olan Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK)'e bağlı Genel-İş üyesi BELTAŞ işçilerine geçen hafta cuma günü Ağustos ayında ihale süreleri dolduğu gerekçesiyle iş akidlerinin feshedildiğini belirten belgeler imzalatılmaya çalışılması üzerine dün grev kararı alan işçiler kurdukları grev çadırında direnişi sürdürüyorlar.

TAAHHÜTNAME İSTİYORLAR

Yurt Gazetesi'nden Taylan Kesanbilici'nin haberine göre; İşçilerin grev kararı almaları üzerine sendika yöneticileri Belediye Başkanı Murat Hazinedar ile sabah saatlerinde bir görüşme gerçekleştirdi. Genel-İş Şube Sekreteri Aysun Güner yapılan görüşmeye ilişkin, “İşçilerin geçmiş yıllarda da sendika üyesi oldukları için işten çıkarılmak istendiklerini söyledik. Ancak kendisi bunu kabul etmeyerek bize, 'Beşiktaş'ta çalışan işçiler Beşiktaşlı olmalı' gibi bir bahane sundu ve küçülmeye gittiğini söyledi.” şeklinde konuştu. İlerleyen saatlerde belediye binası önünde bekleyen 175 işçiyle görüşen Başkan Murat Hazinedar, kimseyi işten çıkarmayacağını ve buna kendisinin kefil olduğunu iddia etti. Ancak Genel-İş Şube Sekreteri Güner, fesih belgelerinin geri iade olacağını, bir daha bu işlemin yapılmayacağını taahhüt eden bir belge yazı olmadan grevi sonlandırmayacaklarını dile getirdi.