Beşiktaşlılar 'Kentkart' sahibi olacak

Beşiktaş Belediyesi, sağlık, ambulans, trafik gibi sorunları çözmek amacıyla hazırladığı Kentkart projesini hayata geçiriyor.
Beşiktaşlılar, Kentkart uygulamasıyla, ücretsiz ambulans servisi...

İSTANBUL - Beşiktaş Belediyesi, sağlık, ambulans, trafik gibi sorunları çözmek amacıyla hazırladığı Kentkart projesini hayata geçiriyor.
Beşiktaşlılar, Kentkart uygulamasıyla, ücretsiz ambulans servisi, belediye online sisteminin elektronik şifresi, sağlık danışma hattı ve ilçe sınırlarındaki otoparklardan indirimli faydalanacak. Vatandaşların belediyenin kültür ve sanat etkinliklerinden daha ucuza yararlanmasını sağlayacak projeyle, ileride ilçedeki mağazalardan indirimli alışveriş de öngörülüyor.
Göreve geldikten sonra ilçede yaptığı faaliyetler hakkında dün basın toplantısı yapan Beşiktaş Belediye Başkanı CHP'li İsmail Ünal, ilçenin kültürel açıdan İstanbul'un en önemli merkezlerinden biri haline geldiğini söyledi. Ünal, "Eğer İstanbul küresel bir marka haline gelecekse bunda belirleyici rolü oynayan ilçelerden biri de Beşiktaş olacaktır" dedi.
Trafik yer altına
Beşiktaş Meydanı'ndaki araç trafiğinin yer altına alınmasıyla ilgili Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yürütülen projenin de Anıtlar Kurulu'nda onay aşamasında olduğunu belirten Ünal, "Bu proje gerçekleştiğinde ilçenin çehresi değişecek. Hem trafik yoğunluğu azalacak, hem de İstanbul'un en büyük meydanlarından birine kavuşacağız" diye konuştu.


    http://www.radikal.com.tr/7524587524580

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.