Beşiktaş'ta barış günleri

Beşiktaş Belediyesi, 1 Eylül Dünya Barış Günü'nü bir dizi etkinlikle kutlayacak. 'Barış Haftası' etkinliklerinin ilk günü, yarın, Musevi, Ermeni, Rum ve İslam dini temsilcilerinin Ortaköy'de kendi yemek kültürlerini sergileyecekleri halka açık 'barış yemeği'yle başlayacak.

İSTANBUL - Beşiktaş Belediyesi, 1 Eylül Dünya Barış Günü'nü bir dizi etkinlikle kutlayacak. 'Barış Haftası' etkinliklerinin ilk günü, yarın, Musevi, Ermeni, Rum ve İslam dini temsilcilerinin Ortaköy'de kendi yemek kültürlerini sergileyecekleri halka açık 'barış yemeği'yle başlayacak. Dört gün sürecek etkinlikte, Yeni Türkü, Duman, Yavuz Bingöl, Bulutsuzluk Özlemi, Mahsun Kırmızıgül, Yıldız Tilbe, Haluk Levent ve Nicos'un da aralarında bulunduğu grup ve sanatçılar konserler verecek.
Etkinlikler, Ortaköy ve Barbaros Meydanı ile İnönü Stadyumu'nda yapılacak. Barıştan yana olan herkesi etkinliklere katılmaya çağıran Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, "Barış için söylemde kalan çağrılar yerine, bir şeyler yapmalı" dedi.