Beşiktaş'ta bir binanın ikinci katı çöktü

Beşiktaş'ta bir binanın ikinci katı çöktü
Beşiktaş'ta bir binanın ikinci katı çöktü
Beşiktaş, Arnavuktöy Mahallesi, Sekmanlar Caddesi üzerinde bulunan iki katlı binada, toprak kayması nedeniyle göçük meydana geldi. Kaza yerine gelen çok sayıda itfaiye, sağlık ve polis ekibi enkazı altında kimsenin olmadığı belirledi. Göçük sırasında evde yaşayan ailenin dışarıda olması büyük bir faciayı önledi.

RADİKAL-  Beşiktaş , Arnavuktöy Mahallesi, Sekmanlar Caddesi üzerinde bulunan iki katlı binada, toprak kayması nedeniyle göçük meydana geldi. Kaza yerine gelen çok sayıda itfaiye, sağlık ve polis ekibi enkazı altında kimsenin olmadığı belirledi. Göçük sırasında evde yaşayan ailenin dışarıda olması büyük bir faciayı önledi.

Olay 06.00 sıralarında, Beşiktaş Kültür Mahallesi Sekbanlar Caddesi'nde yaşandı. 2 katlı binanın hemen arkasında bulunan yamaçta toprak kayması meydana geldi. Toprak kaymasının nedeni tam olarak bilinmezken, etkili olan yağışların da kaymaya neden olduğu bildirildi. Toprak kayması ile birlikte binanın ikinci katı büyük bir gürültüyle çöktü. Sesi duyarak dışarı çıkan mahalle sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri, binanın çöken kısmına çıkarak göçükte kimsenin olup olmadığını araştırdı.

Polis ekipleri, sokakta güvenlik önlemi alarak vatandaşları hala toprak kaymasının olduğu bölgeden uzaklaştırdı. İtfaiye ekiplerinin enkazı kontrol etmesinin ardından içeride kimsenin olmadığı anlaşıldı. Göçük sırasında evde yaşayan ailenin dışarıda olması büyük bir faciayı önledi. Öte yandan toprak caddeye kadar ulaştı. Mahallelinin haber vermesi üzerine olay yerine gelen bina sahibi Ahmet Kırmızı, yan komşusunu suçladı. Çökmenin nedeninin komşusunun doğayla oynaması olduğunu iddia etti. Kırmızı, "Doğadaki topraklara elledi, ağaçları söktü, taşları çaldı he r şeyi yaptı. Bu adam oynadı yan taraftaki adam. Buranın çökmesine sebep o. Her tarafa şikayet ettim. Hiçbir yerden gelmediler" dedi.

BEŞİKTAŞ BELEDİYE BAŞKANI HAZİNEDAR : BÖLGENİN TAHLİYESİ GÜNDEME GELEBİLİR

Beşiktaş Arnavutköy'de yaşanan toprak kayması sonrası olay yerine gelen Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, "Toprak kaymasından etkilenen aileleri yeni ikametlerine taşıyacağız" dedi.
Beşiktaş'ta yaşanan toprak kayması nedeniyle olay yerine gelen Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar toprak kaymasından etkilenen ailelerle görüştü. Hazinedar “Çok önemli bir facia önlenmiş oldu. Gece bizim nöbetçi ekiplerimiz olayın farkına varıyorlar ve bölgedeki evlerin boşaltılmasını sağlıyorlar. Bu nedenle önemli bir kayıp olmadan olay geçti. Şimdi yağmur durduğu için bölgede herhangi bir tehdit söz konusu değil. Büyükşehir Belediyesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi'nden bir ekiple zemin çalışması yapıp, bölgeye hızla müdahale edeceğiz. Belki de bölgenin tahliyesi gündeme gelebilir. Burada muhakkak bir düzenleme yapmamız gerekiyor. Burada toprak kaymasından mağdur olan aileleri Arnavutköy muhtarlığı ile yeni ikametlerine taşıyacağız. Onlara destek vereceğiz. Buradaki toprak kayması ilk değil. Daha önce de olmuştu. Ama dar bir bölgedeydi. Şimdi dört ev etkilenmiş" dedi.
Bir süre olay yerinde incelemelerde bulunan Murat Hazinedar daha sonra olay yerinden ayrıldı.