Beşiktaş'ta sabah saatlerinde gaz bombaları atıldı

Beşiktaş'ta sabah saatlerinde gaz bombaları atıldı
Beşiktaş'ta sabah saatlerinde gaz bombaları atıldı
Beşiktaş'ta sabah erken saatlerde eylemcilerle polis arasında yaşanan çatışmadan okula giden öğrenciler ve işe giden vatandaşlar etkilendi. Polisin attığı biber gazından etkilenen İstanbullular gözyaşları içinde kaldı.

İSTANBUL - Dün Dolmabahçe ve Beşiktaş ’ta başlayan olaylar bu sabah yine devam etti. Dolmabahçe’de sabah saatlerinde polisle eylemciler arasında çatışma yaşandı. Eylemcilerin attığı taşlara polisler biber gazı sıkarak karşılık verdi. İşe giden vatandaşlar ve okula giden öğrenciler atılan biber gazından etkilendi. Gözyaşları içinde kalan vatandaşlardan bazılarının koşarak uzaklaştığı görüldü.

Gazdan etkilenen sadece vatandaşlar değildi. Dolmabahçe Caddesi’nde görev yapan trafik polisleri de gazdan etkilenmemek için maske taktılar. Trafikte ilerleyen araçlardaki yolcular da dışarıda yaşananları camdan hayret dolu bakışlarla izledi. Öte yandan belediye ekiplerinin yol ortasındaki demir yığınlarını kaldırma çalışması devam ediyor.

Beşiktaş'ta çok sayıda gözaltı var

İstanbul Barosu'na ulaşan bilgilere göre  Beşiktaş'ta polisin müdahelesi sonrası çok sayıda kişi gözaltına alındı.  Beşiktaş Polis Merkezi'ne götürülen eylemcilere kötü muamele yapıldığı avukat istemiyoruz yönünde dilekçeler imzalatıldığı öne sürüldü. 16 kişinin talebi üzerine de İstanbul Barosu'nun avukat görevlendirdiği belirtildi.