Beşiktaş'ta yıkım sürüyor

'Beşiktaş Meydanı Düzenleme Projesi' kapsamında 23 yıllık halk pazarının yıkılmasının ardından dün de belediyeye ait yaklaşık 40 mağaza ve büfe, zabıta ekiplerince yıkıldı.

İSTANBUL - 'Beşiktaş Meydanı Düzenleme Projesi' kapsamında 23 yıllık halk pazarının yıkılmasının ardından dün de belediyeye ait yaklaşık 40 mağaza ve büfe, zabıta ekiplerince yıkıldı.
İşyeri sahiplerinin içerideki eşyayı boşaltmalarının ardından belediyeye ait olduğu belirtilen mağaza ve büfelerden oluşan yaklaşık 50 dükkândan 40'ı, Çevik Kuvvet ekipleri desteğindeki zabıta görevlilerince iş makineleriyle yıkıldı. Esnaf adına açıklama yapan avukat Orçun Gündüz, dükkânların belediye tarafından esnafa verildiğini belirterek, "Bu insanlar burada belediyeye işgaliye bedeli ödüyor. Ancak yıkım şimdi yapılıyor. Bu dükkânlardan 10'u kanunen yıkılamaz" dedi.
Yıkımın başladığı sırada boğazına bıçak dayayarak Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal'la görüşmek isteyen ve işlettiği dükkân yıkılan İsmail Fidan, zor sakinleştirildi. Dükkânı yıkılan Halil İbrahim Yıldırım'ın ablası Ayşe İçöz de yıkım nedeniyle fenalık geçirdi. İçöz'ün kardeşi Yıldırım da, yıkımda görevli olan zabıta komiser yardımcısı Yaşar Kalkan'ı darp etmek istedi. Arbede polisin araya girmesiyle önlendi.