Beşir Atalay, yanlışlıkla Erdal Eren'in annesinin cenazesine katıldı!

Beşir Atalay, yanlışlıkla Erdal Eren'in annesinin cenazesine katıldı!
Beşir Atalay, yanlışlıkla Erdal Eren'in annesinin cenazesine katıldı!
12 Eylül darbesi sonrası idam edilen Erdal Eren'in annesi Şadan Eren Ankara'da son yolculuğuna uğurlandı. Başka bir cenaze için mezarlığa gelen Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay yanlışlıkla Eren'in cenazesinin arkasında yürüdü!

RADİKAL - Türkiye'de 12 Eylül darbesi sonrası idam edilen Erdal Eren'in annesi Şadan Eren Ankara'da son yolculuğuna uğurlandı.

Erdal Eren'in annesi Şadan Eren Ankara'da bir süreden bu yana tedavi gördüğü hastanede yaşama veda etti. Eren için Karşıyaka Mezarlığı'nda öğle namazının ardından cenaze namazı kılındı. Cenazeye CHP 'li bazı milletvekillerinin yanı sıra çok sayıda kişi katılırken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da çelenk gönderdi. Şadan Eren'in cenazesi namazın ardından Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Prof. Dr. Berati Hasanreisoğlu'nun annesinin cenazesi için Karşıyaka Mezarlığı Camii'nde bulunan Başbakan Yardımcısı ve Ak Parti Sözcüsü Beşir Atalay tabutları karıştırınca yanlışlıkla Eren'in tabutunun arkasında yürüdü. Eren'in yakınlarına başsağlığı dileyen Atalay, daha sonra camiden ayrıldı. (Tahsin GÜNER/ANKARA/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/130617113061712

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  cenaze faşizmi - gundi ghandi

  yanlışlıkla gitse bile adam anlamıştır ordaki cenazenin Erdal Eren'in annesine ait olduğunu ve bilerek katılmıştır. Bunda bir tuhaflık yok. Asıl tuhaflık ve edepsizlik Erdal Eren'in muhterem annesini bir ideolojinin parçası haline getirmektir.

  Cenaze çıkmadık ev olurmu? - user387562

  "Gelin girmedik ev olur ama cenaze çıkmadık ev olmaz" derler. Doğru bir davranışta bulunmuşun, herkes taktir ederdi ve etmişte. 17 yaşındaki evladı idam edilmiş, acılı bir anneyi son yolculuğuna uğurlayan kafilenin içinde olmak, sizi yüceltirdi. Yanlışlıkla bile katılmış olsanız, geri adım atmayıp, orada durmanız, acılı insanlara, baş sağlığı dilemeniz iyi olurdu. Neyse, size akıl vermek bana düşmez, ne haddime? Siz, kendinize yakışanı yaparsınız ve nitekim yapmışınızda..