Beşiri 'yürüyüş'le gerildi

Polis, altı PKK'lının öldürüldüğü Batman'ın Beşiri ilçesine bağlı Tepecik Köyü yakınlarındaki operasyon bölgesine gitmek isteyen 2 bin kişiyi havaya ateş açarak dağıttı.
Haber: ARİF ARSLAN / Arşivi

BATMAN - Polis, altı PKK'lının öldürüldüğü Batman'ın Beşiri ilçesine bağlı Tepecik Köyü yakınlarındaki operasyon bölgesine gitmek isteyen 2 bin kişiyi havaya ateş açarak dağıttı.
Beşiri'de dün öğle saatlerinde toplanan yaklaşık 2 bin kişi PKK ve Abdullah Öcalan lehine slogan attı. Kalabalık daha sonra güvenlik güçlerinin perşembe gününden beri operasyonlarını sürdürdüğü Tepecik Köyü'ne gitmek üzere yürüyüşe geçti.
Göstericilerin önü panzerli polis ekipleriyle kesildi. Göstericiler polise karşı koyunca panzerlerden havaya ateş açıldı. Ara sokaklara dağılan gruplar polis panzerlerini taşladı. Polis bu sırada göz yaşartıcı bomba kullandı. Kurtalan Belediye Başkanı DEHAP'lı Murat Ceylan ile Gercüş Belediye Başkanı Esat Öner, kalabalığı sakinleştirmek için çaba gösterdi. İki başkanın iknası üzerine göstericiler dağıldı.
Ara sokaklara dağılan grupların tekrar bir araya gelmemesi için polis, değişik noktalarda önlemlerini artırdı. Batman'dan da takviye kuvvet olarak özel harekât timleri ilçe merkezine kaydırıldı. Olası bir olaya karşı da jandarma ekipleri hazır bekletildi.
Öte yandan, Sikorsky helikopterlerin destek verdiği operasyonda iki PKK'lı daha öldürüldü.
Yetkililer, çatışmalarda perşembe günü üç, daha sonra iki PKK'lının ölü ele geçirildiğini, yaralı yakalanan teröristin de hayatını kaybetmesiyle ölü sayısının altıya yükseldiğini açıkladı.


    http://www.radikal.com.tr/7558867558860

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.