Beslenme dostu minikler

Beslenme dostu minikler
Beslenme dostu minikler
Öğrencilerin sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın arttırılmasını hedefleyen Beslenme Dostu Okul Projesi İstanbul'da hayata geçirildi. Projeye başvuran Cenap Şahabettin İlkokulu'nda öğrenciler güne sabah egzersizleriyle başlıyor.

RADİKAL - Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü Beslenme Dostu Okul Projesi ile öğrencilerin sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın arttırılması hedefleniyor. Projede, okullar 40 kriterde değerlendiriliyor. Tüm kriterlerden geçen okula Beslenme Dostu Okul Sertifikası, plaket ve beyaz bayrak veriliyor. İstanbul ’dan projeye başvuran Cenap Şahabettin İlkokulu’nda öğrenciler ayrı heyecan yaşıyor. Güne egzersiz ile başlayan öğrencilere, öğretmenler de eşlik ediyor. 

'DERSLERE MOTİVASYON ARTTI'

Okul Müdürü Önder Evcüman, uygulamanın Beslenme Dostu Okul Projesi’nin kriterlerinden biri olduğunu söyledi.  Obezite ile mücadele, sağlıklı ve hareketli yaşam farkındalığı bilinci oluşması açısından sabah sporu aktivitesini başlattıklarını kaydeden Evcüman, “Amacımız çocukların bunu bir yaşam şekli haline getirmeleri ve gelecekte de hayatlarında uygulamaları. Sabah sporuyla öğrencilerin derslere motivasyonu arttı. Öğretmenlerimiz de uygulamadan memnun. Aileleri de bu etkinliğimize dahil edeceğiz” dedi. (Hürriyet)