Beyaz atlı Türk genelev müşterisi

Britanya'da yayımlanan The Independent gazetesi, Türk polisinin insan kaçakçılığı kurbanı kadınları bulmakta 'etkileyici bir başarı' gösterdiğini...

LONDRA - Britanya'da yayımlanan The Independent gazetesi, Türk polisinin insan kaçakçılığı kurbanı kadınları bulmakta 'etkileyici bir başarı' gösterdiğini, genelev müşterilerinin de 'şövalye' gibi davranarak 'seks köleleri'nin kurtarılmasını sağladığını yazdı.
The Independent gazetesindeki haberde 'beklenmeyen kahramanlar' diye tanımlanan Türk genelev müşterilerinin ihbarda bulunarak zorla çalıştırılan kadınların kurtarılmasına katkıda bulunduğu belirtildi. Son altı ayda başta Ukrayna, Moldova, Romanya ve Rusya olmak üzere, çeşitli ülkelerden 100 kadının kurtarıldığını ve Türk polisinin 10 kadar kaçakçılık şebekesini dağıttığını yazan gazete, bu başarının arkasında iki faktörün bulunduğunu yazdı. Gazete, bu iki faktörü, seks kölesi kadınların başvurmaları için geçen mayıs ayında BM Uluslararası Göç Örgütü (IMO) tarafından tesis edilen Alo 157 yardım hattı ve 'şövalye' gibi davranan genelev müşterilerinin tutumu olarak sıraladı.
IMO: Çok şaşırdık
Haberde, "İkinci ve daha az beklenen faktör, genelevlerin Türk müşterileri. Yardım telefonu kurulmasından bu yana alınan ihbarlardan yüzde 74'ü, erkeklerden geldi. Yani, profesyonel bir genelev kadını ile bu iş zorla yaptırılan bir kişi arasındaki farkı anlamayı öğrenmiş olan müşteriler" denildi. IMO'nun Türkiye Temsilcisi Marielle Lindstrom da, "Çok şaşırdım. Böyle bir şey Avrupa'nın başka bir yerinde görmedik. Türk erkeklerinin kadınlar konusunda modası geçmiş görüşleri var. Hayat kadınlarını kullanmaktan çekinmez, ancak kadınların bunu gönüllü yapmalarını ister. Eğer kadın isteyerek yapmazsa gururları incitilir" değerlendirmesini yaptı.


    http://www.radikal.com.tr/7674247674240

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.