'Beyaz Enerji'de erteleme

Ankara 1 No'lu DGM, 'Beyaz Enerji' davası kapsamında, 'cürüm işlemek için çete oluşturdukları ve bu çeteye yardım ettikleri' gerekçesiyle 10 sanığın yargılandığı davada, savunması alınan sanıkların duruşmalardan vareste tutulmasına ve dosyadaki eksiklerin giderilmesine karar verdi.

Ankara 1 No'lu DGM, 'Beyaz Enerji' davası kapsamında, 'cürüm işlemek için çete oluşturdukları ve bu çeteye yardım ettikleri' gerekçesiyle 10 sanığın yargılandığı davada, savunması alınan sanıkların duruşmalardan vareste tutulmasına ve dosyadaki eksiklerin giderilmesine karar verdi. Davanın bugün görülen ikinci duruşmasında, iki tanık dinlenildi. Tanık Bülent Kuyumcu, mühendis olduğunu ve yap-işlet-devret modeliyle iş yaptığını belirterek, Enerji İşleri Genel Müdürlüğü ile iş ilişkisinin olduğunu söyledi.
İddianamede, Muzaffer Selvi, Ünal Peker, Birsel Sönmez, Mustafa Mendilcioğlu,
Osman İlhan, Yavuz Gürsoy ve Hasan Hüseyin Çoğalan'ın Türk Ceza Kanunu'nun 'Cürüm işlemek için çete oluşturmak' hükmünü içeren 313/1. maddesi uyarınca 1'er yıldan 2'şer yıla, Nuri Doğan Karadeniz, Erhan Aygün ve Mehmet Vehbi Bilgin'in ise ''çete üyelerine yardım'' fiilini düzenleyen 314. maddesine
muhalefetten 6'şar aydan 1'er yıla kadar hapsi isteniyor.