Beyaz'da delil kasetler kayıp iddiası

Beyaz Enerji davası iddianamesinde yer alan ve Ankara DGM Savcısı Talat Şalk'ın önemli deliller arasında gösterdiği telefon dinleme kayıtlarının kaybolduğu iddia edildi.

ANKARA - Beyaz Enerji davası iddianamesinde yer alan ve Ankara DGM Savcısı Talat Şalk'ın önemli deliller arasında gösterdiği telefon dinleme kayıtlarının kaybolduğu iddia
edildi. CNN Türk'ün haberine göre; sanıkların jandarma tarafından dinlenen telefonlarının kaydedildiği kasetler kayboldu.
Kasetlerin çözümü Jandarma Kriminal Laboratuvarları'nda yapılmış ve Şalk'ın iddianamesinde önemli deliller arasında gösterilmişti. Habere göre Şalk, jandarmaya başvurarak kasetlerin orijinallerini istedi, fakat özel kasalarda tutulan kasetlerin kaybolduğu görüldü. Jandarma, kendi içindeki köstebeği bulmak için soruşturma hazırlığına girişti. Kaybolduğu iddia edilen ses kasetleri, Sönmez ile bir enerji şirketinin yetkilisi arasında geçiyor. Görüşmede Sanık Sönmez, şirket yetkilisinden dönemin TEAŞ Genel Müdürü Muzaffer Selvi ve yardımcısı Ünal Peker'e verilmek üzere 200 bin dolar para talep ediyor.