Beyazlara bürünüp namus cinayeti işledi

Bornova ilçesinde 25 yaşındaki F.D, kendisini fuhşa zorladığı gerekçesiyle 39 yaşındaki Salih Karadeniz'i, kardeşi 23 yaşındaki İ.D ve onun arkadaşıyla birlikte yol ortasında öldürdü.

İZMİR - Bornova ilçesinde 25 yaşındaki F.D, kendisini fuhşa zorladığı gerekçesiyle 39 yaşındaki Salih Karadeniz'i, kardeşi 23 yaşındaki İ.D ve onun arkadaşıyla birlikte yol ortasında öldürdü.
Olay, dün sabah Kemalpaşa Caddesi Çimentaş Çimento Fabrikası ile otogar arasındaki yolda meydana geldi. Çevredekilerin bir kişinin vurulduğunu ihbar etmesiyle olay yerine gelen polisler, Karadeniz'in cesediyle karşılaştı. Elinde bıçakla cesedin başında bekleyen tepeden tırnağa saflık sembolü beyaz kıyafetler içindeki F.D., Karadeniz'i kendisinin öldürdüğünü söyledi. Polis F.D.'yi gözaltına alırken cinayet yerinden iki erkeğin kaçtığını belirledi. Bu kişilerin F.D.'nin kardeşi İ.D. ve onun arkadaşı olduğu anlaşıldı.
F.D., polisteki ifadesinde sabah saatlerinde Karadeniz ile birlikte kardeşini karşılamak için İzmir Otogarı'na gittiklerini, kardeşini ve arkadaşını karşıladıktan sonra eve gitmek için yola çıktıkları sırada olayın meydana geldiğini anlattı.
Polis, Karadeniz'in, F.D tarafından bıçaklandığını, İ.D. tarafından da tabancayla öldürüldüğünü saptadı. Kayıplara karışan İ.D ve arkadaşı F.D. polise, Karadeniz'le dört ay önce cep telefonuna gelen esrarengiz bir arama sayesinde tanıştığını söyledi. Rastgele bir numara çevirip, kendisini cep telefonundan arayan Karadeniz'le ilerleyen günlerde konuşmalarının sürdüğünü anlattı.
F.D, Van'dan kendi isteğiyle İzmir'e geldiğini İstanbul'da yaşayan evli ve üç çocuklu TIR şoförü Karadeniz'in, İzmir'de tuttuğu evde birlikte kaldıklarını, söyledi. F.D. Karadeniz'in daha sonra kendisini dövdüğünü ve fuhşa zorlamaya başladığını söyledi.