Beyoğlu cinayetine bir tutuklama

Beyoğlu'nda 'Academy 14' isimli barda arkadaşlarıyla eğlenirken boğazı kesilerek öldürülen Barış Dönmez'in katil zanlısı olduğu öne sürülen...

İSTANBUL - Beyoğlu'nda 'Academy 14' isimli barda arkadaşlarıyla eğlenirken boğazı kesilerek öldürülen Barış Dönmez'in katil zanlısı olduğu öne sürülen, ANAP milletvekili adayı Osman Biberoğlu'nun oğlu İbrahim Biberoğlu tutuklandı. Cinayetle ilgili gözaltına alınan diğer iki kişi ise serbest bırakıldı.
Soruşturma kapsamında polis önce olay gecesi hesabı kredi kartıyla ödeyen Yavuz Erişgen'e ulaştı. Erişgen'in ifadeleri doğrultusunda Ömer Saral ile İbrahim Biberoğlu da önceki gün gözaltına alındı. Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü'n-deki sorgularında suçlamaları reddeden üç zanlı dün adliyeye sevk edildi. Zanlılar savcılıktaki ifadelerinin ardından mahkemeye sevk edildi. Saral ve Erişgen serbest bırakılırken, Biberoğlu tutuklanarak Sağmalcılar Cezaevi'ne gönderildi.
İki bıçak kullanılmış
Zanlıların yüzlerini ceketleriyle kapatan zanlı yakınları, basın mensuplarını da tehdit etti. İncelemeler sonucunda cinayette iki bıçak kullanıldığı belirlenirken, suç aletlerine henüz ulaşılamadı. Görgü tanığı olan ve ilk ifadesinde Biberoğlu'nu teşhis eden garsonun ise ifade değiştirerek "Ona çok benziyordu. Ancak başka biri de olabilir. Emin değilim" dediği belirtildi.