Beyoğlu esnafından 'Gaz değil müzik istiyoruz' etkinliği

Beyoğlu esnafından 'Gaz değil müzik istiyoruz' etkinliği
Beyoğlu esnafından 'Gaz değil müzik istiyoruz' etkinliği

Mis Sokak'ta yapılan etkinliğin benzeri Ayhan Işık Sokak'ta tekrar edilecek.

Mayıs sonundan beri eylemlere sahne olan ve son haftalarda esnafla eylemciler arasinda yaşanan bazı gerginliklerle gündeme gelen Beyoğlu'nda bu akşam 'Gaz değil müzik istiyoruz' temalı bir etkinlik düzenleniyor.

Radikal.com.tr - Cumartesi günü taksim Dayanışması ve TMMOB'un çağrısıyla yapılan eylemde göstericilere esnafın yer yer kavgaya dönüşen gerginlikler yaşadığı Ayhan Işık Sokak'la Gazeteci Erol Dernek Sokak'ta yapılacak etkinlikte sokak müzisyenleri de sahne alacak. Her iki sokakta işyerleri bulunan esnafın organize ettiği sokak etkinliği Beyoğlu esnafının yaşadığı sorunlara da dikkat çekmeyi hedefliyor.

Ayhan Işık ve Gazeteci Erol Dernek sokaklarında işyerleri bulunan esnafın, 21.30'da başlayacak etkinlik öncesinde, saat 19.00'da Taksim İlkyardım Hastanesi'nde yoğun bakımda olan bir yaralıyı da ziyaret etmesi ekleniyor. Esnaf , 6 Temmuz günü yapılan Gezi Parkı eylemi sırasında başından gaz kapsülüyle vurularak yaralanan ve yaklaşık 10 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra önceki gün uyandırılan Mustafa Ali Tombul ve ailesine geçmiş olsun dileklerini iletecek.