Beyoğlu esnafından 'Gaz değil müzik istiyoruz' etkinliği

Beyoğlu esnafından 'Gaz değil müzik istiyoruz' etkinliği
Beyoğlu esnafından 'Gaz değil müzik istiyoruz' etkinliği

Mis Sokak'ta yapılan etkinliğin benzeri Ayhan Işık Sokak'ta tekrar edilecek.

Mayıs sonundan beri eylemlere sahne olan ve son haftalarda esnafla eylemciler arasinda yaşanan bazı gerginliklerle gündeme gelen Beyoğlu'nda bu akşam 'Gaz değil müzik istiyoruz' temalı bir etkinlik düzenleniyor.

Radikal.com.tr - Cumartesi günü taksim Dayanışması ve TMMOB'un çağrısıyla yapılan eylemde göstericilere esnafın yer yer kavgaya dönüşen gerginlikler yaşadığı Ayhan Işık Sokak'la Gazeteci Erol Dernek Sokak'ta yapılacak etkinlikte sokak müzisyenleri de sahne alacak. Her iki sokakta işyerleri bulunan esnafın organize ettiği sokak etkinliği Beyoğlu esnafının yaşadığı sorunlara da dikkat çekmeyi hedefliyor.

Ayhan Işık ve Gazeteci Erol Dernek sokaklarında işyerleri bulunan esnafın, 21.30'da başlayacak etkinlik öncesinde, saat 19.00'da Taksim İlkyardım Hastanesi'nde yoğun bakımda olan bir yaralıyı da ziyaret etmesi ekleniyor. Esnaf , 6 Temmuz günü yapılan Gezi Parkı eylemi sırasında başından gaz kapsülüyle vurularak yaralanan ve yaklaşık 10 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra önceki gün uyandırılan Mustafa Ali Tombul ve ailesine geçmiş olsun dileklerini iletecek.


  http://www.radikal.com.tr/114222411422242

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  BEYOGLU ESNAFI NE ISTER? - Equalizer001

  Beyogu esnafinin gaz yerine muzik istedigine ben inanmiyorum. Beyoglunu bilen birey olarak bunlarin isteklerinin bir biraya 200 TL , Meyve tabagina 400 TL adisyon kesmek ve yabanci-yerli touristleri serhos ederek ceplerini bosaltmaktir. Bunlar sozde temiz mekanlar. Polis korumasi altinda kirli islerini icra eeden Beyoglu Batakhanelerini saymiyorum.

  Hangi eli sopalı esnaf? - halukaka

  Sayın Radikal yazarları, editörleri, SİZ BARİ yapmayınız! Hangi eli sopalı esnaf? Esnaf bas bas bağırdı, yetmedi çıktı basın açıklaması yaptı, "onlarla bizim hiç ilgimiz yok, hiçbiri bizden değil, burada kimse tanımaz" dedi. Neden hala "eli sopalı" esnaf diyorsunuz? O direnişçi karşıtı açıklamaları yapanlardan birinin 23. dönem AKP Milletvekili adayı (veya milletvekili) olduğu basına yansıdı. Biliyoruz ki bu insanların Beyoğlu esnafı ile ilgisi yok!