Beyoğlu 'UEFA'ya uydu

Yaklaşık 3 milyar futbolseverin canlı yayından izleyeceği
İstanbul'daki Şampiyonlar Ligi final maçı öncesinde Olimpiyat Stadı çevresinde yapılan 'görüntü' temizliği şehir geneline yayıldı.

İSTANBUL - Yaklaşık 3 milyar futbolseverin canlı yayından izleyeceği
İstanbul'daki Şampiyonlar Ligi final maçı öncesinde Olimpiyat Stadı çevresinde yapılan 'görüntü' temizliği şehir geneline yayıldı. Maçı için 60 bin İngiliz ve İtalyan taraftarı ağırlamaya hazırlanan Beyoğlu Belediyesi, gece yarısı polis eşliğinde seyyar satıcı operasyonu düzenledi.
Zabıta ekipleri dün gece polis desteğiyle Beyoğlu'nun arka sokaklarındaki köfte, kebap, kokoreç ve çay satışı yapan seyyarların tezgâhlarını toplarken, el konulan seyyar tezgâhlar arasında buzdolabı gibi ağır eşyaların da bulunması dikkat çekti.
Bölgede sürekli denetim yaptıklarını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Hasanoğlu, "Çalışmalarda Şampiyonlar Ligi finali ve AB süreci de çok önemli etken. Bu vesileyle bölgemizdeki bu tür faaliyetleri turizm açısından temizliyoruz. Bölgemizin turizm ağırlıklı, yani oteller bölgesi olması nedeniyle bu tür faaliyetlere izin vermeyeceğiz. İlçemize gelen insanların temiz bir çevrede seyahat etmeleri, eğlenmeleri, dinlenmeleri gerektiği düşüncesiyle, belediye olarak ilçemizi temizliyoruz. Çalışmalarımız sadece satıcılarla ilgili değil. İşyerlerinin hijyen durumlarını da kontrol etmek suretiyle, bölgeye gelen turistlerin rahat bir seyahat geçirmelerini sağlamaya çalışıyoruz" diye konuştu.


    http://www.radikal.com.tr/7459937459930

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.