Beyoğlu ve Nişantaşı'nda kartopu oynadılar!

Beyoğlu ve Nişantaşı'nda kartopu oynadılar!
Beyoğlu ve Nişantaşı'nda kartopu oynadılar!
Öğlen saatlerinde Beyoğlu ve Şişli'ye yağan dolu ilginç görüntüler yaşanmasına neden oldu. Sokaklar beyaza bürünürken bazı vatandaşlar yağan dolulardan kartopu yaptı

RADİKAL - İstanbul Beyoğlu'nda saatler tam öğle vaktini 12:30'u gösterdiğinde hava aniden karardı. Akşam üzeri karanlığı andıran hava bir kaç dakika sonra patladı.  Gök gürültüsüyle birlikte şiddetli dolu yağmaya başladı. Doludan kaçan vatandaşlar saçak altlarına saklandı. Bazı vatandaşlar da cep telefonlarını çıkarıp bu özel anı görüntüledi.

 İSTİKLAL CADDESİ BOŞALDI

Günün her saati kalabalık olan Beyoğlu İstiklal Caddesi yağışın şiddetiyle boşaldı. Vatandaşlar doludan korunmak için saçak altlarına saklandı. Bazıları hırkaları, bazıları buldukları poşetleri kafalarına geçirerek korunmaya çalıştı. Dolu o kadar etkili oldu ki, yağmur olasılığına karşı yanlarında şemsiye bulunduran vatandaşlar bile etkilendi. Araçların üzeri beyaza büründü. Bir süre sonra da İstiklal Caddesinin zemini tamamen beyaz oldu. Kar yağışına andıran sıklıkta yağan dolu kışı aratmayan görüntüler ortaya çıkardı. Dolunun bir süre sonra erimesiyle zemin suyla kaplandı.

 ŞİŞLİ VE EMİNÖNÜ'NDE DE BENZER MANZARA

Şişli'de de kısa süreliğine yağan dolu araçların üzerini beyaza boyadı. Yol kenarlarında ise dolu birikintileri oluştu. Nisan ayında dolu yağışını sürpriz olarak değerlendiren vatandaşlar yağan dolulardan kartopu yaptı. Eminönü'nde de dolu yağışı etkili oldu. Bazı deniz yolu taşıtları dolu yağışına sefer sırasında yakalandı. Yağış yerleri biranda beyaza bürürken denizde görüş mesafesin düştü. (dha/Özgür ALTUNCU - Hasan YILDIRIM)