Beyoğlu'nda 'barış' yürüyüşü

Beyoğlu'nda 'barış' yürüyüşü
Beyoğlu'nda 'barış' yürüyüşü
Beyaz Hareket Derneği üyesi bir grup, Tünel Meydanı'ndan, Galatasaray Lisesi'ne Barış Yürüyüşü gerçekleştirdi

İSTANBUL - Beyoğlu Tünel Meydanı'nda Grup saat 15.00'de bir araya gelen ellerinde "Biriz birlikteyiz, barış için yürüyüşteyiz" ve çeşitli illerin adının yazılı olduğu pankartları taşıyan grup, sloganlar eşliğinde Tünel Meydanı'ndan Galatasaray Lisesi'ne kadar yürüdü.

Burada grup adına açıklama yapan Aydın İnci, silahların susması için tarihi tarihi bir fırsat yakalandığını söyledi.

Aydın İnci, , "İlk defa bu ülkenin ufku için barışa çok yakınız. İnanıyoruz ki barışın baharı çok yakında gelecek. Barış ve kardeşlik bu ülkenin geçmişi olduğu kadar geleceğidir de. Çözüm sürecinde atılan her bir adım barışın ayak sesidir. Geleceği yeniden kurmaktır. Biz çözüm için atılan her adımın yanında, ölümlerin, şiddetin ve terörün de karşısındayız. Çözüm süreci asla akamete uğramamalı, silahlar sonsuza kadar susmalıdır. Bizler barışın egemen olduğu bir ülkenin hayali ile yaşıyoruz. Hepimiz üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeli elimizi taşın altına sokmalıyız. Gelin hep birlikte el ele bu ülkeyi barış, adalet ve kardeşlik yurduna dönüştürelim" dedi.

"TÜNELİN UCU AYDINLIK"

Akil İnsanlar Marmara Grubu Heyeti'nde yer alan Mustafa Armağan da "Çözüme evet demek için buradayız. İnşallah bu ülke kan kaybından zayıflamaz. Bunun için mücadele ediyoruz. Büyük Türkiye için mücadele ediyoruz. Herkes bundan kazançlı çıkacak. 15 gündür kapı kapı geziyoruz. İnsanları dinliyoruz. Tünelin ucu aydınlık" ifadelerini kullandı. Basın mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği açıklamanın ardından grup olaysız bir şekilde dağıldı.(dha/Serpil Kırkeser)