Beyoğlu'nda esnafla zabıta arasında arbede çıktı

Beyoğlu'nda esnafla zabıta arasında arbede çıktı
Beyoğlu'nda esnafla zabıta arasında arbede çıktı
Beyoğlu'nda bazı sokaklarda 'dışarıya masa sandalye konduğu için' işlem yapmak isteyen zabıtalarla esnaf arasında arbede yaşandı.

Radikal.com.tr – Beyoğlu ’nda bazı sokaklarda ‘dışarıya masa sandalye konduğu için’ işlem yapmak isteyen zabıtalarla esnaf arasında arbede yaşandı. Erol Dernek Sokak ile Küçükparmakkapı Sokak’ta zabıta grubuyla esnaflar arasında arbede yaşanırken Beyoğlu’nda gerginliğin devam ettiği belirtiliyor.

Bugün öğle saatlerinde kalabalık bir grup halinde bazı sokaklara giren Beyoğlu Belediyesi'ne bağlı zabıtalar kafe, restoran ve barların önündeki masa sandalyeleri toplamak ve esnaf hakkında işlem yapmak istedi. Esnafın bu duruma tepki göstermesi üzerine çıkan gerginlik zaman zaman arbedeye dönüştü.


  ETİKETLER:

  Beyoğlu

  ,

  Bugün

  ,

  zaman

  ,

  esnaf

  http://www.radikal.com.tr/114806011480606

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Tasallut Hürriyeti - ibretnüma

  Bu gün Beyoğlu'nda "Yaşam tarzımıza saldırı" var denilen şey yasaklama değil kısıtlamadır. Malum şarapçı-gezici takımı galata kulesinin çevresinden tutun ara sokaklara kadar her yeri kuşatırlar. Mahalle sakinin eve girişlerini pasaporta bağlamayı deneyenden tutunuz, alkoliklerin arabaları durdurup arkadaşlarıyla muhabbet etmelerine kadar türlü tasalluta imza atar bu alkolik geziciler. Sosyo-kültürel yapıyı dinsiz-ahlaksız içkici bir yapı olarak görmek çok yanlıştır. Beyoğlu esnafı Gezi Ayaklanması'ndan çok çekti. Faslı Palalı saldırganı yaratan olgu o geziden bıkmışlık durumuydu...

  Neredeler? - Muaddib

  Hani su beyoglu efnafinin meshur palalilari nerede simdi?

  Esnaf, kendine zarar verenleri biliyor. - yusufdemir55

  Gezi eylemcilerini esnafa düşman gibi göstermek ve esnafı onlara karşı kışkırtmak istemişlerdi. Esnaf bu oyuna gelmedi ve hiç bir zaanda gelmeyecektir.

  Bu tren de kaçarsa eğer - Kör Kadı

  Zamanında yerel yönetim seçimlerini önemsemeyip çok küçük çıkarlar için kendilerini teslim edenlerin bugün yaşadıkları hiç de sürpriz değil. Umarım aynı aymazlık devam etmez, önümüzdeki yerel yönetim seçimlerinde Beyoğlu'nun tarihi hem de İstanbul'un sosyal-kültürel özelliğine saygılı yerel yönetimlerin seçimi için elbirlik hareket etmeyi becerirler. Bu tren de kaçarsa eğer işte o zaman 'yandı gülüm keten helvası' olacak.

  Yapılan - anaximenes

  bile isteye, taammüden insanları bunaltmak, yaz günü kapalı mekanlara hapsetmek, "buralara gelmeyin, yaşam tarzınızı onaylamıyoruz" demektir, belediye kanunlarını uygulamak değil. Mekan sahipleri şanslıymış yine, yoksa bu rambo özentisi zabıtalar Gezi'de olduğu gibi emir alıp kundaklayabilirdi de..

  Zavallı Misbah... - citizen

  Beyoğlu'nun sevimli (!) belediye başkanı Misbah mesaiye başlamış gene...Başka işi yok ki. Gez eylemleri tekrarlanırsa saklanacak yer arar gene...