Beyoğlu'nda eyleme polis müdahalesi

Beyoğlu'nda eyleme polis müdahalesi
Beyoğlu'nda eyleme polis müdahalesi
Yüzleri maskeli bir grup, saat 22.00 sıralarında Örnektepe Mahallesi Etibank Caddesi üzerinde toplandı. Polis eyleme müdahale etti.

İSTANBUL - Yüzleri maskeli bir grup, saat 22.00 sıralarında Örnektepe Mahallesi Etibank Caddesi üzerinde toplandı. Ankara 'da polisevine düzenlenen saldırı sonrası operasyonla 1'i ölü 1 yaralı ele geçirilen saldırganlar lehine sloganlar atan gruptakiler çöp konteynerleri ve kaldırım taşlarıyla caddeye bariyer kurarak ateşe verdi. Eylemciler, polise molotof kokteyli ve havai fişek attı. Polis de gruba biber gazlı ve tazyikli suyla müdahalede bulundu. Yaklaşık 1 saat süren müdahale sonrasında göstericiler ara sokaklara kaçarak dağıldı. Polis ekipleri TOMA ile yoldaki yanan bariyerleri söndürüp kenara sürükledi. Ara sokaklarda polis-eylemci gerginliği devam ediyor. (İhsan YALÇIN/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/115195911519591

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Nemalanmak - GaletaUnu

  Gezi Parkı Direnişi'nin tüm Türkiye'de bir dayanışma haline gelmesinden nemalanmaya çalışanlar hep olmuştur. İşin üzücü yanı, Gezi Parkı'nda sırf sloganlar attı diye daha sonradan insanlara soruşturma açılması yüzünden kimlik gizlemeye çalışma durumu ortaya çıkmıştır. Fişlenmekten korkmak da doğaldır. Bunun yanında bu fişlenme korkusu bazılarının işine yaramıştır. Molotof hiçbir şekilde tasvip edilemez.