Beyoğlu'nda korsan gösteri

Beyoğlu'nda korsan gösteri
Beyoğlu'nda korsan gösteri
İstanbul Beyoğlu'nda yapılan korsan gösteride bir otomobil molotofkokteyli atılarak yakıldı.

İSTANBUL  -  Beyoğlu ’nda korsan gösteri düzenleyen bir grup, park halindeki bir otomobili molotofkokteyli atarak yaktı. Otomobilin sahibi, yanan aracını görünce eşi ve kızına sarılarak ağladı.
Hacıahmet Mahallesi Dolapdere Caddesi’nde toplanan yaklaşık 10-15 kişilik bir grup, görgü tanıklarının iddiasına göre, caddeye önce ses bombası attı. Ardından havai fişek atan eylemciler, Oya Sokak üzerinde park halinde bulunan 56 DS 880 plakalı otomobili molotofkokteyli atarak ateşe verdi. Bu sırada caddeden geçen bir polis ekibi, gruba müdahale etmeden telsizden acil yardım istedi. Yardım isteği üzerine bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Eylemciler polisin olay yerine gelmesiyle ara sokaklara kaçarak izlerini kaybettirdi. Polis yanan aracın çevresini güvenlik şeridi ile çevrirerek incelemeye aldı. Olay yerinden delil toplayan polis, caddede bulunan MOBESE kameralarını da incelemeye aldı.

YANAN OTOMOBİL İÇİN GÖZYAŞI DÖKTÜLER
Polisin çalışmaları sırasında kalabalığı görerek sokağa gelen sahibi, yanan aracın kendi otomobili olduğunu görünce eşi ve kızına sarılarak ağladı. (Özkan ARSLAN/DHA)