Beyoğlu'nda toprak kayması: 1 işçi yaralandı

Beyoğlu'nda toprak kayması: 1 işçi yaralandı
Beyoğlu'nda toprak kayması: 1 işçi yaralandı
İstanbul'da kentin en merkezi noktalarından biri olan Beyoğlu'ndaki bir kazı sırasında 'toprak kayması' meydana geldi. Ucuz atlatılan olayda 1 işçi yaralandı.

İSTANBULBeyoğlu'nda bulunan bir inşaattın önünde yapılan kazı çalışması sırasında toprak kayması meydana geldi. Beyine kadar toprağa gömülen bir işçi yaralandı.

Beyoğlu Turan Caddesi üzerinde bulunan üç katlı bina inşaattın önünde kazı yapılırken saat 12.30 sıralarında toprak kayması meydana geldi. İnşaatta çalışan 40 yaşındaki Ramazan Altun beline kadar kayan toprağın altında kaldı. Acılar içinde feryat eden Altun'un sesini duyan postacı İsmail Sönmez yaralı işçinin yardımına koştu. Yaralı için olay yerinde itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Beline kadar toprağın altında kalan işçi itfaiye ekiplerinin 30 dakikalık çalışması sonucu kurtarılarak ambulansla Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

YARDIMINA POSTACI KOŞTU
Olay sırasında sokakta dağıtım yapan postacı İsmail Sönmez, “Ben yoldan geçiyordum. Bir yerden 'Ben ölüyorum' diye bir ses geldi. Sesin geldiği yere doğru gittiğimde bir işçinin toprağın altında kaldığını gördüm. Ellerimle toprakları açmaya başladım. Bir yandan da durumu itfaiyeye ve sağlık ekiplerine haber verdim. Çevreden geçenlerde yardım etti" dedi.

(Zeki GÜNAL / DHA)


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  Ramazan

  ,

  Beyoğlu

  ,

  haber

  ,

  eğitim

  ,

  BİNA