Beyoğlu'nda yürürken, demir çubukla saldırıya uğradı...

Beyoğlu'nda yürümek, 28 yaşındaki Savaş Güngör'e çok pahalıya patladı. Madde bağımlısı olduğu öne sürülen bir kişi, kendisine para vermeyen Güngör'ü başına demirle vurarak ağır yaraladı.

İSTANBUL - Beyoğlu'nda yürümek, 28 yaşındaki Savaş Güngör'e çok pahalıya patladı. Madde bağımlısı olduğu öne sürülen bir kişi, kendisine para vermeyen Güngör'ü başına demirle vurarak ağır yaraladı.
Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde önceki gece bir arkadaşıyla gezen Savaş Güngör'ün yanına, saat 02.00 sıralarında madde bağımlısı olduğu öne sürülen 20 yaşlarında bir kişi yanaşarak para istedi. Para vermeyi reddedip genci azarlayan Savaş Güngör, daha sonra Asmalı Mescit Sokak'ta bir büfeden alışveriş yapmak istedi. Görgü tanıklarının ifadesine göre madde bağımlısı kişi Güngör ve arkadaşını takip etti.
Olay yerine yakın bir inşaattan 1 metre uzunluğundak demir çubuk alan saldırgan, Güngör'ün kafasına vurarak kaçtı.
Yol kesip para isteyen çok
Ağır yaralanan ve çok kan kaybeden Güngör'e ilk müdahaleyi olay yerinde sağlık ekipleri yaptı. Güngör ardından da ambulansla Taksim İlkyardım Hastanesi'ne kaldırıldı. Daha sonra Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilerek ameliyata alınan Güngör'ün sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu açıklandı. Güngör'ün saldırı esnasında alışveriş yaptığı büfenin sahibi ise, çok sayıda madde bağımlısının yol keserek para istediğini belirterek, yetkililerin önlem almasını istedi.