Beyoğlu'ndaki cinayet güvenlik kamerasında

Beyoğlu'ndaki cinayet güvenlik kamerasında
Beyoğlu'ndaki cinayet güvenlik kamerasında
Beyoğlu Zambak Sokak'ta bar sahibiyle müşteriler arasında çıkan ve bar sahibinin ölümüyle sonuçlanan kavga güvenlik kameralarına yansıdı

İSTANBUL - Önceki gece saat 02:30 sıralarında meydana gelen olay iddiaya göre şöyle gelişti. Burak Yılmaz isimli genç , üzerinde taşıdığı silahla 4 arkadaşıyla eğlenmek için Zambak Sokak'taki Kıss Fly isimli bara geldi. Burada bir süre eğlenen 5 arkadaş, bar çalışanlarıyla tartıştı. Daha sonra tartışmaya barın sahibi Adem Atabey de karıştı. Tartışma kısa sürede taraflar arasında kavgaya dönüşerek dışarıya taştı. Burada Burak Yılmaz silahını ateşleyerek bar çalışanı Aydın Oğuz'u ayağından vurarak olay yerinden kaçtı. Bar sahibi Adem Atabey'le diğer çalışanlar da kaçan saldırganı yakalamak için peşinden gitti. Burak Yılmaz, Meşelik Sokak üzerinde kendisini kovalayanlara dönüp rastgele ateş ederek tekrar kaçmaya çalıştı. Sıkılan kurşunlardan biri Yılmaz'ı kovalayan bar sahibi Adem Atabey'in göğsüne isabet etti. Bu sırada silah seslerini duyan Güven Timleri, bir taksiye atlayıp kaçmaya çalışan Burak Yılmaz'ı Taksim Meydanı'nda taksiyi durdurup yakaladı. Hastaneye kaldırılan Adem tabey, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

GÜVEN TİMLERİNİN YAKALAMA ANI DA GÜVENLİK KAMERASINDA

İşlenen cinayet ve zanlının yakalanışı güvenlik kameraları tarafından görüntülendi. Bar sahibinin vurulma anının bulunduğu görüntülerde, Burak Yılmaz, Meşelik Sokak'tan Sıra Selviler Caddesi'ne doğru hızla kaçıyor hemen arkasından da bar sahibi Adem Atabey koşuyor. Yılmaz, bir an dönüp elindeki silahı ateşleyerek Adem Atabey'i göğsünden vurarak tekrar kaçmaya çalışıyor. Vurulan Atabey yere yığılıyor. Bu sırada silah seslerini duyan Güven Timleri'nin de olay yerine doğru koştuğu görülüyor. Güven Timleri saldırganın bir taksiye binip kaçtığını fark edince, Taksim Meydanı'nda bulunan diğer ekipleri telsizle uyarıyor. Taksim Meydanı'nda hızla ilerleyen taksi trafik ışıklarında bekleyen diğer Güven Timleri tarafından durdurularak saldırgan gözaltına alınıyor.

Emniyette ifadesi alınan Burak Yılmaz'ın, bardaki tartışmanın tespih sallaması üzerine bar sahibinin kendisini uyardığını, bunun üzerine de tartışma yaşandığını öne sürdüğü öğrenildi. Yılmaz, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilirken olaydan sonra kayıplara karışan diğer 4 kişinin bulunmasına yönelik çalışmalar ise devam ediyor.(dha/Ümit Türk-Uğur Alaattinoğlu)