Beytüşşebap'ta 18 PKK'lı öldürüldü

Beytüşşebap'ta 18 PKK'lı öldürüldü
Beytüşşebap'ta 18 PKK'lı öldürüldü
Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'nde 10 askerin şehit olması ve 7 askerin yaralanmasından sonra başlatılan hava destekli operasyonda, 1 uzman çavuş şehit olurken en az 18 PKK'lının öldürüldüğü belirtildi

Beytüşşebap ilçesine 10 askerin şehit olduğu saldırının ardından PKK 'lıların etkisiz hala getirilmesi için başlatılan hava destekli operasyon sürüyor. Operasyon kapsamında dün Karaman nüfusuna kayıtlı uzman çavuş İlhan Akkoç şehit olurken, savaş uçaklarınında havadan destek verdiği Kato'daki operasyonda en az 18 PKK'lının öldürüldüğü belirtildi.

Beytüşşebap Devlet Hastanesi'nden PKK'lıların cesetlerinin konulması için ceset torbalarının alınarak operasyon bölgesine götürüldüğü öğrenildi. Kato dağında barınan PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi için başlatılan operasyon devam ederken, operasyona, Şırnak'tan kalkan Kobra helikopterleri ve Diyarbakır 2. Hava Kuvvet Komutanlığından kalkan savaş uçaklarının da zaman zaman havadan destek verdiği belirtildi. Kato'daki operasyonda yapılan bombardımanın seslerinin ilçe merkezine kadar geldiği öğrenildi.

Şehit olan uzman çavuş İlhan Akkoç'un cenazesi Şırnak 23. Jandarma Sınır Tümen komutanlığında yapılan uğurlama töreni ile memleketine gönderilecek.

ASKERİ HAREKETLİLİK SÜRÜYOR
Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde gece boyu askeri hareketlilik oldu. Zırhlı araçlarla ilçe merkezine getirilen askerler, sınır birliklerine sevk edilirken, sabah saatlerinde ise helikopter hareketliliği vardı.

Operasyonların yoğun olarak sürdüğü Şemdinli İlçesi’nde dün gece ve bugün sabah saatlerinde yoğun bir askeri hareketlilik oldu. Gece saatlerinde mayına dayanıklı ’kirpi’ adı verilen çok sayıda zırhlı araçlarla ilçe merkezine getirilen askerler, buradan da sınır karakollarına sevk edildi. Sabah saatlerinde ise ilçe merkezinde yoğun helikopter hareketliliği vardı. 34’üncü Hudut Tugay Komutanlığı ile 3’üncü Dağ ve Komando Tabur komutanlığı’nda kalkan helikopterlerle Goman Dağı’na asker sevkiyatı yapıldı.