Beytüşşebap'ta bomba uzaktan patlatıldı, DTP'liler ayağa kalktı

DTP'li Beytüşşebap Belediye Başkanı Faik Dursun'un her gün gittiği güzergâh üzerinde bir vatandaş paket gördü. Şırnak'ta 'şüpheli paketlere' karşı dikkatli olmak gerekiyordu. Polise haber verdi.

ŞIRNAK - DTP'li Beytüşşebap Belediye Başkanı Faik Dursun'un her gün gittiği güzergâh üzerinde bir vatandaş paket gördü. Şırnak'ta 'şüpheli paketlere' karşı dikkatli olmak gerekiyordu. Polise haber verdi. Elki Mahallesi'ne gelen polis ekipleri paketin olduğu bölgede güvenlik önlemi aldı. Uzaktan polisin açtığı ateşle bomba patlatıldı.
Başkan Dursun: Hedef bendim
Belediye Başkanı Dursun'a göre bu bir suikast girişimiydi. Polisin bombayı etkisiz hale getirme yöntemine tepki gösteren Dursun şöyle konuştu: "Polisler bir çatının üzerine çıkarak pakete tek el ateş etti. Ve paketi patlattı. Kaç defa savcıyı aramamıza rağmen, bir yandan olay yerinde hiçbir güvenlik önleminin alınmaması, bir yandan da kalkıp bir çatıdan tek el ateş açarak bombanın patlatılması, insanların kafasında karışıklık yaratıyor. Her sabah geçtiğim yolun kenarına bomba bırakılmış olmasından dolayı bu eylemin bir suikast girişimi olduğunu düşünüyorum."
DTP'den Şemdinli hatırlatması
DTP'den yapılan yazılı açıklamada da sukiast girişimiyle Şemdinli olayları arasında bağlantı kurularak "Suikast, Şemdinli'de olduğu gibi çevredeki vatandaşlar tarafından fark edilerek engellendi" denildi.
Şırnak Valiliği, bombanın roket mermisi tuzaklı, parça tesirli düzenek olduğunu açıkladı ve iddialara, "Usulüne uygun olarak müdahale edilmiş, kontrollü bir şekilde patlatılmıştır" yanıtı verdi. (Radikal, dha, aa)