Beytüşşebap'ta çatışma: 1 şehit, 2 yaralı

Beytüşşebap'ta çatışma: 1 şehit, 2 yaralı
Beytüşşebap'ta çatışma: 1 şehit, 2 yaralı
Beytüşşebap'taki Kato Dağı'nda PKK'lılara yönelik sürdürülen operasyonda çıkan çatışmada 1 asker şehit olurken, 2 asker de yaralandı.

PKK mensuplarınca Beytüşşebap ilçesinde düzenlenen ve 10 askerin şehit olduğu saldırının ardından Kato Dağı'ndaki operasyonlarda güvenlik güçleri ile teröristler arasında sıcak temas yaşandı. Çatışmada, 1 asker şehit oldu, 2 asker de yaralandı.

Şehit askerin Bolu Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı’ndan bölgeye giden birlikte görev aldığı belirtildi. Yaralı askerler helikopterle Şırnak Asker Hastanesi’nde kaldırılırken, birinin sağlık durumunun ağır olduğu öğrenildi. Kato Dağı’ndaki çatışmaların yer yer sürdüğü belirtildi.

ŞEHİT HABERİ AMASYA'YA ULAŞTI
Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi yakınlarındaki Kato Dağı'nda çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Tanju Çolak'ın Taşova'daki baba ocağında yas var.

Şehit Çolak'ın Esençay beldesindeki baba ocağına giden Taşova Kaymakamı Engin Uysal, Esençay Belediye Başkanı Bekir Ünal ve askeri yetkilileri, sağlık ekibi eşliğinde aileye şehit haberini verdiler.

Çiftçilikle geçimini sağlayan baba Nevzat ve anne Muradiye Çolak, aldıkları acı haber karşısında gözyaşı döktü. Göreve bir yıl önce başladığı öğrenilen 22 yaşındaki Tanju Çolak'ın baba evi, şehit haberinin alınmasının ardından Türk bayraklarıyla donatıldı.

KATO DAĞI’NDA ŞİDDETLİ ÇATIŞMA
Sabah saatlerinden itibaren Beytüşşebap İlçe merkezi yakınındaki Kato Dağı’nda yuvalanan PKK’lıların etkisiz hale getirilmesine yönelik havadan ve karadan düzenlenen operasyon, akşam saatlerine doğru şiddetli çatışmaya dönüştü. Yaklaşık 2 bin askerin katıldığı operasyonda, Şırnak 23’ncü Jandarma Sınır Tümeni ile Hakkari’deki askeri üsslerden kalkan kobra helikopterleri, Kato Dağı eteklerindeki hedefleri yoğun bombardıman altına aldı. İlçe merkezinden de çıplak gözle izlenen bombardımanda, patlama sesleri şehir merkezinde yankılanıyor. Güvenlik güçlerinin operasyonu ile ilgili resmi açıklama yapılmadı. (DHA)