Beytüşşebap'ta mezarlık gerginliği

Beytüşşebap'ta mezarlık gerginliği
Beytüşşebap'ta mezarlık gerginliği
Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'nde dün akşam saatlerinde bir araya gelen çok sayıda gösterici, Mardin'in Bagok Dağı'ndaki, PKK mezarlığının tahrip edilmesini protesto etti.

BEYTÜŞŞEBAP - Nusaybin yakınlarındaki Bagok Dağı'nda bulunan PKK mezarlığının tahrip edilerek bir PKK'lının cesedinin alınması, Beytüşşebap'ta dün düzenlenen gösteriyle protesto edildi.

Beytüşşebap İlçesi'nde Tatar ve Yakup Bal Mahallesi'nde, Cumhuriyet Caddesi üzerinde yola barikat kurup ateş yakan göstericiler, yolu bir süreliğine trafiğe kapattı. Polis göstericilere gaz bombası ve tazyikli su ile müdahalede bulundu. Gösterecilerin de taş ve havai fişeklerle karşılık vermesi üzerine polis ile göstericiler arasında çatışma çıktı.

AKREP SU KANALINA DÜŞTÜ
Mahallelere barikatlar kuran göstericiler, polisin mahalle arasındaki sokaklara girmesini engellemeye çalıştı. Polis zırhlı araçlarla gaz bombaları kullanarak göstericilere müdahale ederken, göstericiler de taşla karşılık verdi. Arbede sırasında Akrep tipi bir polis panzeri yoldan çıkarak su kanalına düştü. Araç içerisinde bulunan görevli 2 polis hafif yaralandı. Bazı polislere de göstericilerin attığı taşlar isabet etti.

Polisin kullandığı gaz bombaları nedeniyle, sivil vatandaşlar evlerine gitmek için zor anlar yaşadı. Polis ile göstericiler arasındaki çatışmalar gece geç saatlere kadar sürdü.

DHA - Emin BAL


  http://www.radikal.com.tr/114979511497951

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bundan sonrası - likapa

  bu olay ilk olduğunda yazmıştım.pkk kendisi yaptı yaptırdı eylem için bahane üretmek için. aynen dediğim gibi oldu.eylemlerine bahane üretmiş oldular.aslında silahlı eyleme geçecekler de kendi halkından korkuyorlar, ateşkesi biz bozduk dedirtmemek için.hükümeti devleti tuzağa çekmeye çalışıyorlar, şimdiye kadar hükümet düşmedi bakalım bundan sonra ne olacak.