Beytüşşebap'taki çifte cinayetin faili bulundu

Beytüşşebap'ta 25 Temmuz'da öldürülen 2 DTP'linin faili olarak bir şüpheli yakalandı. Şüphelinin cinayeti işlediğini itiraf ettiği ileri sürüldü


Emin BAL/BEYTÜŞŞEBAP

ŞIRNAK'ın Beytüşşebap İlçesi'nde 25 Temmuz'da Günyüzü Köyü yakınlarında öldürülen ve DTP'li oldukları belirtilen Necman Ölmez ve Ferhat Erdiş cinayetlerine ilişkin olayla ilgisi bulunduğu bildirilen 1 şüpheli yakalandı. Bu şüphelinin cinayeti işlediğini itiraf ettiği bildirildi.
Beytüşşebap İlçesi'nde 25 Temmuz Günyüzü Köyü yakınlarında DTP'li Necman Ölmez ve Ferhat Erdiş'in öldürülmesine ilişkin Beytüşşebap Cumhuriyet Savcılığı'nca sürdürülen soruşturma kapsamında, yapılan teknik takip sonucu Zeki Akdoğan gözaltına alındı. Dün gece geç saatlere kadar savcılıkta ifadesi alındıktan sonra tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edilen Zeki Akdoğan’ın cinayeti işlediğini itiraf ettiği öne sürüldü.
Sevk edildiği nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanan Akdoğan, adliyeden asker elbisesi giydirilerek çıkarıldı. Şüphelinin adliyeden çıkarılması sırasında jandarma ve polis yoğun güvenlik önlemi aldı. Şırnak Cezaevi'ne konulan Zeki Akdoğan'ın verdiği ifadeler üzerine soruşturmanın genişletildiği, olayla ilgili 13 kişinin daha arandığı bildirildi. (aa)