@ismailsaymaz

Bıçaklı saldırının faili, 6 ay önce de iki öğrenciyi yaralamış

Bıçaklı saldırının faili, 6 ay önce de iki öğrenciyi yaralamış
Bıçaklı saldırının faili, 6 ay önce de iki öğrenciyi yaralamış
Ankara'da dün sol görüşlü iki öğrenciyi bıçaklayan S.U. adlı saldırganın geçen kasım ayında da dört arkadaşıyla birlikte, yine sol görüşlü iki öğrenciye 'sallama' diye tabir edilen bıçaklarla saldırdıkları ve bu nedenle yargılandıkları ortaya çıktı.
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL - Ankara Üniversitesi’nde okuyan Erdem Özdemir ve Edip Mert Arslan adlı sol görüşlü iki öğrenci , 21 Mayıs’ta saat 17.00 sularında Ziya Gökalp Caddesi’nden Kızılay’a doğru yürürken, S.U. adlı ülkücü öğrenci tarafından saldırıya uğradı. İddiaya göre S.U., cebinden çıkardığı Arslan’a sapladı. Daha sonra da müdahale etmek isteyen Özdemir’in göğsüne iki kez bıçakla vurdu. Yaralanan iki genç Ankara Numune Hastanesi’ne yatırıldı. İki gencin sağlık durumları iyiye gidiyor. Erdem Özdemir, hastanede alınan ifadesinde, “Karşı yönden hızlıca gelen, başka bir öğrenciyi satırla yaralayan kişi olarak hatırladığım S.U., bağırarak cebinden çıkardığı bıçağı arkadaşım Mert’e vurdu. Ayırmaya çalışırken bıçağı bana da göğüs kısmımdan vurdu” dedi. 

Bu arada saldırgan S.U.’nun geçen 14 yıl Kasım’da bir başka bıçaklı saldırıya karıştığı, bu nedenle de yargılandığı ortaya çıktı. İddianameye göre S.U.’nun da aralarında olduğu beş kişi, yine Ankara Üniversitesi’nde okuyan Gökçe Ekin Baran ve Ahmet Özdem adlı sol görüşlü iki öğrenciye satırlarla saldırdı. Ahmet Özdemir sırtından ve ellerinden ağır şekilde yaralanırken, vücudunda kemik kırıkları meydana geldi.

Gözaltına alınan S.U. ve diğer saldırganlar kendilerini “Piknik yapmak için toplandık” dedi. Araçta çıkan beş bıçağı ise “çalı4 çırpı toplamak ve vahşi hayvan saldırısına karşı kullanmak” için bulundurduklarını iddia etti. İddianamede, “Şüphelilerin bu eylemi önceden planladıkları ve yoğun bir kast altında gerçekleştirdikleri” vurgulandı. Bunun üzerine beş ülkücü saldırgan hakkında “silahla kasten yaralama, silahla kasten yaralamaya teşebbüs, hakaret ve tehdit” suçlarından dava açıldı.

Ankara'da 2 üniversite öğrencisi bıçaklandı!