Bıçakta kan izi bulundu

Yermez'in cinayet sırasında kullandığı iddia edilen bıçağın sap bölümünde, Garih'inkiyle uyuşan kan tespit edildi.

Üzeyir Garih cinayeti zanlısı Yener Yermez'in cinayette kullandığı belirtilen bıçağın sap bölümünde, kan tespit edildi. Bu kanın, Garih'in kanıyla uyuştuğu bildirildi.
Yermez'in, önceki gün Eyüp Mezarlığı'nda
yaptırılan tatbikat sırasında göstermesi sonucu bulunan ve ilk incelemenin ardından Adli Tıp Kurumu'na gönderilen bıçak üzerinde
gerekli tahliller tamamlandı. Sonuca ilişkin kurumun hazırladığı rapor, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve Garih cinayeti soruşturmasını yürüten İstanbul DGM Savcılığı'na henüz yazılı olarak ulaşmazken, içerdiği bilgiler ise emniyete sözlü olarak iletildi.
Üst düzey bir yetkili, Adli Tıp
Kurumu'nda, bıçağın sap bölümünde metal kısmından ayrılarak yapılan incelemede
kan lekeleri tespit edildiğini kaydederek, bu lekelerin tahlili sonucu da Garih'in kanıyla uyuştuğunun belirlendiğini anlattı. Aynı yetkili, parmak izine yönelik Adli Tıp Kurumu'nda gerçekleştirilen araştırmada, bıçakta Yermez ya da bir başkasının parmak izinin tespit edilemediğini bildirdi.
Cinayetin, 'Yermez tarafından ve para için işlendiği hakkında herhangi bir kuşkuları bulunmadığını' ifade eden yetkili, buna rağmen katil zanlısı için alınan 4 gün ek gözetim süresinin bitmesinin ardından, İstanbul DGM Başsavcılığı'ndan yeniden ek süre talep edebileceklerini kaydetti.
Eyüp Mezarlığı'nda bulunan ve Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ile Kriminal Polis Laboratuvarı Şube Müdürlüğü'nde ilk incelemesi yapılan bıçakta, parmak ya da kan izine rastlanamamış, suç aleti detaylı inceleme için dün Adli Tıp Kurumu'na gönderilmişti.