Bilal Erdoğan: Ben şanslıydım

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Necmettin Bilal Erdoğan, "Oğulları da mı türban gerekçesiyle ABD'de" diye soran CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol'a mektupla karşılık verdi.

NEW YORK - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Necmettin Bilal Erdoğan, "Oğulları da mı türban gerekçesiyle ABD'de" diye soran CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol'a mektupla karşılık verdi. İmam hatip mezunlarına ÖSS'de farklı katsayı uygulandığı için ABD'de eğitim gördüğünü söyleyen Erdoğan, "Yüzbinlerce genç arasında ben şanslı azınlıktayım" dedi.
New York Türk Evi'nde dün bir açıklama yapan Başbakanlık Sözcüsü Akif Beki, Erdoğan'ın Anadol'a gönderdiği mektubu gazetecilere dağıttı. Erdoğan, mektubunda şunları kaydetti: "Bahsettiğim yeni sınav ve katsayı sistemi, bizleri mezuniyetimize çok az bir zaman kala kıskıvrak yakalamış, eğitimimiz ve kariyerimizle ilgili o yaşlarda verilmesi zor olabilecek kararlarla karşı karşıya bırakmıştır. Bir imam-hatip mezunu sınavda ne kadar başarılı olursa olsun, evvelden girebileceğini düşündüğü, hayalini kurduğu üniversitelere, fakültelere giremeyecek noktaya gelmiştir. Yüz binlerce gencin hayalleriyle, gelecekleriyle oynanmıştır."
Farklı katsayı uygulaması nedeniyle iyi bir üniversiteyi kazanacak puan almasına karşın ya özel ya da İstanbul dışındaki bir üniversiteyi tercih etmeye itildiğini kaydeden Erdoğan, ABD'de eğitim görme olanağı bulmasını ise "Doğrusu ben imam-hatip mezunları içindeki şanslı azınlıktaydım. Benim için bir kapı kapandı, ama başka bir kapı açıldı" sözleriyle açıkladı.


    http://www.radikal.com.tr/7489327489320

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.