Bilal Erdoğan: Bu dünyaya kulluk için geldik

Bilal Erdoğan: Bu dünyaya kulluk için geldik
Bilal Erdoğan: Bu dünyaya kulluk için geldik
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan Gölcük'te katıldığı bir camii açılışında Cumhuriyet döneminde "20 bine yakın cami ve vakıf eserin satıldığını" söyledi. Erdoğan, "Bu dünyaya gelmemizin sadece kulluk için olduğunu, bu dünyanın ahiretimizin tarlası olduğunu bilen gençlerimiz geleceğimizi çok daha aydınlık kılacaktır" dedi.

RADİKAL - Kocaeli'nin Gölcük İlçesi'nde hayırsever işadamı Talip Kahraman'ın annesi adına yaptırdığı Hacı Fatma Kahraman Camisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın oğlu ve Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan'ın katılımıyla açıldı. 

Gölcük İlçesi İhsaniye Semti'nde, İstanbullu işadamı Talip Kahraman'ın annesi adına yaptırdığı ve 10 ayda tamamlanan, 4 milyon liraya mal olan 3 katlı yaklaşık bin 500 kişi kapasiteli Hacı Fatma Kahraman Camii açılışına Recep Tayyip Erdoğan 'n oğlu ve Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, AK Parti Milletvekilleri Zeki Aygün, M. Akif Yılmaz, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Manevi ve İktisadi Kalkınma Vakfı (MİKAV) Onursal Başkanı Şevki Yılmaz ve çok sayıda vatandaş katıldı.

'CUMHURİYET TARİHİNDE MÜSLÜMANLAR İÇİN TALİHSİZ DÖNEMLER OLDU'

Caminin hayırlı uğurlu olması dileklerinde bulunan Bilal Erdoğan, "Şevki hocamız israr etti ve kıramadık ve geldik. Camimiz hayırlı uğurlu olsun. Sayın Cumhurbaşkanımızın da selamları üzerinize olsun. Cumhuriyet tarihimizde Müslümanlar için talihsiz dönemler oldu. Elbette. 20 bine yakın cami ve vakıf eserin satıldığını artık bilmeyen kalmadı. Ancak bugün son 12-13 yılda açılan yolların kapıların tekrar kapanmasının teminatı bu Kuran kurslarından bu camilerde Kuran’ı Kerim ile tanışan gençlerin camilerde onların çalışmalarıyla olacaktır."

'BU ÜLKENİN GELECEĞİ AYDINLIK OLSUN'

İmam hatip okullarında 1 milyon öğrenci olduğunu söyleyen Erdoğan konuşmasını söyle sürdürdü:

"Hafızlık okullarımıza ilgi var. Maneviyat ile yoğrulmuş gençlerimiz elbette bu ülkenin geleceğinin karanlık olmaması, aydın olması ve dünyada zulümlerin son bulması için mücadele edecekler ve çalışacaklardır. Bu dünyaya gelmemizin sadece kulluk için olduğunu, bu dünyanın ahiretimizin tarlası olduğunu bilen gençlerimiz geleceğimizi çok daha aydınlık kılacaktır. Bu tür yatırımlar halkımız için çok önemli. İsmiyle bu camiyi şereflendiren hacı annemize Allah çok ömür versin. Şevki hocamıza çok çok teşekkür ediyorum. Allah hepsinin hayırlarını nasip etsin. Günümüz geleceğimiz dünden çok daha aydınlık olsun."

ŞEVKİ YILMAZ'DAN CUMHURBAŞKANI'NA TEŞEKKÜR

Mikav Başkanı eski Milletvekili Şevki Yılmaz da konuşmasında, "Bu yerin bize aldırtan gizli, bilinmeyen kahramanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Eroğan’a huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Karanlık cahiliye dönemi bitti, camii okul dönemi barıştı bu ülkede. Bugü son derece sevinçliyim. Allah bu ülkeyi birdaha eski karanlık günlere döndürmesin. Ramazan ayını tebrik ediyorum. Oruçlarınızı rabbim kolay kılsın. Türkiye’nin önünü hiç bir güç kapamayacak." (Ergün AYAZ-Orhan UZUN/GÖLCÜK/DHA)