Bilal Erdoğan Hakkari'de de ok atışı yaptı

Bilal Erdoğan Hakkari'de de ok atışı yaptı
Bilal Erdoğan Hakkari'de de ok atışı yaptı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, Hakkari'deki tarihi Meydan Medresesi'nde düzenlenen 3'üncü Fetih Kupası'nın için düzenlenen basın toplantısına katıldı. Erdoğan, 'Ya hak' diyerek de iki ok atışı yaptı.

RADİKAL - Okçular Vakfı tarafından bu yıl 3'üncüsü düzenlenecek Uluslararası Fetih Kupası'nın tanıtım ve bilgilendirme toplantısı Hakkari'nin Biçer Mahallesi'ndeki Tarihi Meydan Medreresi'nde gerçekleştirildi. Uçakla dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açılışı yapılan Yüksekova Selahattini Eyyübi Havalimanına inen Bilal Erdoğan, buradan da karayoluyla Hakkari'ye geldi.

Türkiye 'nin ilk spor kulüplerinden biri olan İstanbul Okmeydanı'ndaki Okçular Vakfı tarafından 27-29 Mayıs tarihleri arasında organize edilecek 3'üncü Uluslararası Fetih Kupası'nın tanıtım ve bilgilendirme toplantısı Hakkari'deki tarihi Meydan Medresesi'nde gerçekleştirildi. Tanıtım toplantısına, Hakkari Valisi Yakup Canbolat, Okçular Vakfı Mütevelli heyeti Başkanı Haydar Ali Yıldız, Okçular Vakfı Mütevelli heyeti üyesi Bilal Erdoğan ile Beyoğlu Belediye Başkanı Amhet Misbah Demircan katıldı.

Hakkari Valisi Yakup Canbolat'ın yaptığı teşekkür konuşması ardından konuşan Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Haydar Ali Yıldız, bilinen en eski spor dallarından okçuluğu daha geniş kitlelere buluşturmayı amaçladıklarını söyledi.

Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti üyesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan ise Okçular Vakfının tarihi misyonu'nun bu sporu gelecek nesillere aktarmak ve çocukların sağlıklı gelişimini desteklemek olduğunu söyledi. Erdoğan, şöyle konuştu:

"Bugün bu basın açıklamamızı Hakkari'de yapmamız bizim için çok kayda değer, çok değerli. Çünkü bugün bulunduğumuz coğrafyada ister istemez Selahattin Eyyübi geliyor, sultan Alparslan geliyor ve ok meydanı da tabi Fatih Sultan Mehmet'in ordusuna İstanbul'un fethi öncesi namaz kıldırdığı bir mekan olması hasebiyle akla Fatih Sultan Mehmet'i getiriyor. Biz böylelikle Sultan Arparslan, Sultan Selahattin Eyyübi ve sultan Fatih diyerek bin yıllık bir vizyonun nasıl birliğimizin, kardeşliğimizi, beraberliğimizi temsil ettiğini bugün burada da bütün milletimize, bütün halkımıza göstermiş oluyoruz."

Yapılan konuşmaların ardından Bilal Erdoğan, Okçular Vakfı Başkanı Ali Haydar Yıldız ve Vali Yakup Canbolat, ikişer ok atışı yaptı. Bilal Erdoğan, 'Ya hak' diyerek ok atışı yaparken, Vali Canbolat'ın attığı ok atışlarını ikisi de isabetsiz olunce, üçüncüyü de attı. Bilal Erdoğan ve Vali Canbolat, daha sonra bir otelde verilen yemeğe katıldı. Erdoğan'ın basın toplantısı yaptığı Meydan Medresesi etrafında polis geniş güvenlik önlemi aldı.
DHA-Behçet DALMAZ