Bilal Erdoğan ile Nihat Kahveci birlikte yemin etti

Bilal Erdoğan ile Nihat Kahveci birlikte yemin etti
Bilal Erdoğan ile Nihat Kahveci birlikte yemin etti

Bedelli askerlik yapan Bilal Erdoğan (solda) ve Kahveci 22 Temmuz?da terhis olacak. FOTOĞRAF: VELİ GüRGAH / AA -GöKSEL YAPAR / DHA

BURDUR- Başbakan Tayyip Erdoğan’ın küçük oğlu 29 yaşındaki Bilal Erdoğan, döviz bedelli olarak vatani görevini yaptığı Burdur’da yemin etti. Yemin edenler arasında futbolcu Nihat Kahveci de vardı.
Burdur 58’inci Piyade Eğitim Alayı’nda, 115’inci dönem döviz bedelli askerlik yapan 5 bin 500 asker dün Binbaşı Maruf Kışlası’da yemin etti. Tören için yüzlerce asker yakını kışlaya geldi. Bilal Erdoğan’ın eşi Reyhan ve iki yaşındaki oğlu Ömer Tayyip ise kışladaki yemin törenine gelmeyip onu dört yıldızlı Grand Özeren Otel’de bekledi. Bilal Erdoğan, 3’üncü Tabur 1. Bölük’te, milli futbolcu Nihat Kahveci aynı tabur 3. Bölük’te yemin ettikten sonra tören geçişi ile konukları selamladı. Bilal Erdoğan’ın biri uzman çavuş iki asker tarafından korunduğu ve 14 kişilik koğuşta kaldığı öğrenildi. Törenden sonra izinli olarak çarşıya çıkan Erdoğan eşi ve oğluyla otelde buluştu. Başbakan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan törene katılmadı. 3 Temmuz’da birliğine teslim olan Erdoğan 22 Temmuz’da terhis olacak. (dha)