Bilal Erdoğan terhis oldu

Bilal Erdoğan terhis oldu
Bilal Erdoğan terhis oldu
Askerliğini bedelli olarak yapan Bilal Erdoğan terhis olduMehmet ÇINAR- Onur ÖZKAN

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan'ın küçük oğlu Bilal Erdoğan, vatani görevini Burdur'daki 58’inci Piyade Eğitim Alayı’nda 115. dönem döviz bedelli olarak bugün tamamladı ve terhis oldu.
Dünya Bankası'nda görev yapan Bilal Erdoğan, Burdur 58’nci Piyade Eğitim Alayı’nda, döviz bedelli olarak 3’ncü Tabur 2’nci Bölük'te yaptığı askerliğini bitirerek bu sabah saat 08.30’da kışladan ayrıldı. Bilal Erdoğan'ın da bulunduğu 115'inci dönemde vatani görevlerini yapan 5 bin 500 asker, Burdur Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Mehmet Hayta tarafından uğurlandı. Bilal Erdoğan’ı uğurlamak için Burdur Valisi Halil İbrahim Özçimen de kışlada hazır bulundu.
Sırtında Türk Bayrağı asılı olarak nizamiyenin kapısında görünen Bilal Erdoğan’ı kapıda Başbakanlık koruma ekibi karşıladı. Erdoğan, koruma ekibiyle birlikte Burdur’dan ayrılarak Antalya’ya geçti.
TMSF Başkanı Ahmet Ertürk’ün oğlu Mustafa Ertürk de Burdur’da yaptığı döviz bedelli askerlik görevini tamamlayarak terhis olan askerler arasında yer aldı.
Bu sezon Beşiktaş’a transfer olan milli futbolcu Nihat Kahveci'nin ise iki gün geç teslim olduğu için cuma günü terhis olacağı öğrenildi.


HEYECANLI BEKLEYİŞ
Burdur'daki kışla önünde, döviz bedelli olarak vatani görevini yapan askerlerin yakınları da heyecanla sabahın ilk saatlerinden itibaren nizamiye çıkışı önünde beklemeye başladı. Ellerinde Türk bayraklarıyla bekleyenlerden kimi oğullarını, kimi eşini, kimi de babasını karşıladı.
Hollanda’da yaşayan Ömer Yaralı adlı askerin 6 yaşındaki kızı Liva ve 12 yaşındaki oğlu Buhari ise babalarını, kendi el yazıları ile yazdıkları ‘En büyük asker bizim asker’ afişiyle karşıladı. (dha)