Bilardo salonunda 'pike' cinayeti

Bilardo salonunda 'pike' cinayeti
Bilardo salonunda 'pike' cinayeti
Adana'da bilardo salonunda 'pike' çekme yüzünden oyun arkadaşıyla tartışan 27 yaşındaki Ali Çağlayan, kafasına sıkılan tek kurşunla öldürüldü


Olay Levent Mahallesi Levent Caddesi üzerinde saat 20.30 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, uyuşturucu madde satmak, madde bağımlılığı, polise mukavemet gibi suçlardan çok sayıda sabıkası bulunan Ali Çağlayan, 30 yaşındaki Orhan Cantekin ile bilardo oynamaya başladı. Çağlayan’ın oyun sırasında ıskatayı dik tutup topa vurularak yapılan ve pike adı verilen atışı yapması üzerine öfkeye kapılan Cantekin, “Böyle oynacaksan hiç oynama. Pike çekerek oynanmaz” diyerek tepki gösterdi. Bunun uzürine tartışmaya baylayan Çağlayan ile Cantekin, yanlarındaki bıçakları çekerek birbirlerine saldırdı.
Salonda bulunanların araya girmesiyle yatıştırılan kavgadan sonra Orhan Cantekin, “Dışarı çık da orada kozumuzu paylaşalım” dediği Ali Çağlayan’a salondan çıkmasını söyledi. Ali Çağlayan elinde bıçakla salondan çıkarken, Cantekin ise 01 BJ 965 plakalı otomobilindeki ruhsatsız tabancaya uzandı. Silahı gören Ali Çağlayan kaçmaya çalışırken, Orhan Cantekin ise arkasından tek el ateş eti.
Başına isabet eden kurşunla ağır yaralanan Ali Çağlayan ambulansla Adana Numune Hastanesi’ne kaldırılırken yolda öldü. Cinayetin ardından olay yerinden kaçan Orhan Cantekin’in yakalanması için başlatılan soruşturma sürdürülüyor.(dha)