Bildiri dağıtanları linç etmek istediler

F Tipi cezaevlerini protesto etmek için bildiri dağıtan on kişi gözaltına alındı. Ekip otolarına bindirilmek istenen gruba 'Kahrolsun PKK' sloganı atan bir grup saldırdı.

ESKİŞEHİR - F Tipi cezaevlerini protesto etmek için bildiri dağıtan on kişi gözaltına alındı. Ekip otolarına bindirilmek istenen gruba 'Kahrolsun PKK' sloganı atan bir grup saldırdı. Linç girişimini polis önledi. Hamamyolu Caddesi'nde dün saat 15.00 sıralarında F tipi cezaevilerini protesto için bildiri dağıtan 10 kişiye polis müdahale etti. Ekip otolarına bindirilmek istenen 10 kişiye çevrede bulunanlar saldırdı. Polisler, bildiri dağıtanlardan yedisini ekip otosuna bindirip hızla uzaklaştırırken, çevredekilerin saldırısı devam ediyordu. Polis üç kişiyi ise korumak için bir giyim mağazasına kaçırdı. Giyim mağazasının önünde toplanan yaklaşık 300 kişi 'Kahrolsun PKK' sloganı attı, bazıları polise "Onları bize verin, şehitlerimizin kanları yerde kalmasın" dedi.
Olay yerine gelen takviye polisler, mağazadaki üç genci dışarı çıkarıp, ekip otosuna bindirdi. Bu sırada gençlere saldıran kalabalığa polis müdahale etti. Kalabalık biber gazı sıkarak dağıtılmaya çalışıldı. Linç girişimcisi topluluk zorlukla dağıtıldıktan sonra üç genç ekip otosuyla Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Olayda, dört polis hafif yaralanırken, bazı polisler ise sıkılan biber gazından etkilendi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.