Bile bile 'zehir' dolu odada uyudular: 3 ölü

Kömür sobasından zehirlenen beş kişilik aileyi, aynı gece tekrarlanan ihmal affetmedi.

KONYA - Kömür sobasından zehirlenen beş kişilik aileyi, aynı gece tekrarlanan ihmal affetmedi. Konya'da sobadan zehirlenen anne ve kızını hastaneye yatırdıktan sonra dönüşte yine soba yanan odada uyuyan baba ve iki oğlu öldü. Yine Konya'da bir düğün salonundaki katalitik sobadan, 18'i ağır 250 kişi zehirlendi.
Meram ilçesi Ekmekkoçu Mahallesi'ndeki iki katlı evde yaşayan beş kişilik Küpçü ailesi, gece sobadan zehirlendi. Ali-Alime Küpçü çifti, çocukları 20 ve 17 yaşlarındaki Abdullah ve Fadime ile Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi'ne gitti. 19 yaşındaki Mehmet Küpçü ise kendini iyi hissettiğini söyleyerek evde kaldı. Baba ve oğlu taburcu edildi, anne ve kızı hastaneye yatırıldı. Eve dönen Ali ve Abdullah Küpçü ile diğer oğlu Mehmet Küpçü yeniden sobanın yandığı odada uyudu. Hastanede yatan Alime Küpçü'nün dün sabah telefonla aradığı evde kimse cevap vermeyince, komşular harekete geçti. Mehmet Küpçü'nün öldüğü belirlendi, Ali ve Abdullah Küpçü hastaneye kaldırıldı ancak kurtarılamadı. Konya'da Orkide Düğün Salonu'nda kullanılan tüplü katalitik sobadan sızan gazdan da kına gecesi eğlencesi yapan 250 kişi zehirlendi. 10 kişi tedavi altında.
Üç ilde dört kurban daha
İstanbul Bağcılar'da kömür sobasından sızan karbonmonoksit gazı yeni evli çiftten Nuray Özdağ'ın ölümüne, Mustafa Özdağ'ın da komaya girmesine neden oldu. İzmir'in Karşıyaka ilçesinde sobaya kömür atıp uyuyan anne Yurdagül Canıbek ve lise öğrencisi kızı Burcu Canıbek, rüzgârla bacadan geri tepen dumandan zehirlendi. Burcu Canıbek kurtarılamadı.
Balıkesir'in Havran ilçesinde ise LPG sobasından sızan gazdan zehirlenen 67 yaşındaki Durmuş Özkan ve 62 yaşındaki eşi Ayşe Özkan öldü.
(dha, Radikal)