Bilet değiştirip ölüme uçtular

Hayatını kaybedenlerden geriye yürek burkan öyküleri kaldı. Ölen Olcay-Serkan Geyik çifti internette tanışarak altı ay önce evlenmişti.

ADANA/MERSİN/YALOVA - Hayatını kaybedenlerden geriye yürek burkan öyküleri kaldı. Ölen Olcay-Serkan Geyik çifti internette tanışarak altı ay önce evlenmişti. Makine mühendisi Serkan Geyik'in şirket tarafından erken çağrılınca biletlerini değiştirip, eşiyle dün yola çıktığı öğrenildi.
Genç çift, yılbaşı ve bayram tatilini Yalova'da oturan Serkan Geyik'in annesi Hayriye ve babası Mesut Geyik'le geçirdi. Oğlu ve geliniyle son kez hasret giderdiklerini söyleyen Mesut Geyik, "Normalde Serkan perşembe günü uçakla dönecekti. Şirketten çağrılınca bileti değiştirip erken gittiler" dedi.
Kaza haberini alınca Kulak İnşaat'a koşanlar arasındaki Mehmet Özdemir, Olcay Geyik'in eşinin yeğeni olduğunu belirterek şöyle konuştu:
"Olcay, eşini yalnız bırakmak istemediği için Irak'a geçici de olsa gitmeye karar verdi. Irak'ta, firmanın kendilerine tahsis ettiği evde yaşıyorlardı."
Devlet Su İşleri'nden geçen yıl emekli olan üç çocuk babası Nadir Tansu Alpaydın ve altı aydır Kulak İnşaat'ta jeneratör ustası olarak çalışan bir çoçuklu Ali Nihat Özbingül'ünse ilk kez Irak'a gittiği öğrenildi.
Ölen dozer operatörü Halil Kılıç'ın kendisi gibi Irak'ta çalışan kardeşi Bayram Kılıç, "Kargo uçaklarıyla rezillik içinde gidip dönüyoruz. Orda ucuza çalıştırılıp başka şirketlere taşeron olarak satılıyoruz. Bizi götüren şirket kişi başına aylık 5 bin dolara anlaşma yapıyor işçiyeyse bin dolar veriyor, sırtından rant sağlıyor" dedi. (dha, aa)