@ismailsaymaz

Biletine göre yol


Büyütmek için tıklayınız
Formula 1 için yol çalışmaları sürüyor. Amaç, İstanbul trafiğinde keşmekeşe yol açmamadan, piste ulaşımı sağlamak. F1 izleyicilerinden 'gold bilet' sahipleri, en kısa yol olan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı'nı kullanacak. 'Silver' ve 'bronz' biletliler Fatih Bulvarı üzerinden gidecek. Toplu taşıma araçları ise Atatürk Bulvarı'na yönlendirilecek.
Haber: İSMAİL SAYMAZ / Arşivi

İSTANBUL - Formula 1 İstanbul pistine ulaşım için üç güzergâh belirlendi. Formula 1 İstanbul Grand Prix organizasyonunu yürüten İstanbul Ticaret Odası'na bağlı Motor Sporları ve Organizasyonu (MSO) Anonim Şirketi, İstanbul Olimpiyat Stadı'nda yaşanan trafik sorununun bu yıl Formula'da yinelenmemesi için valilik, Büyükşehir ve Akfırat belde belediyesi ile birlikte, başladığı yol yapım çalışmasında sona geldi.
Bu kapsamda, 54 kilometre uzunluğunda üç ana güzergâh ve bağlantı yolu inşa edildi. Karayolları'nca yapılan, TEM Otoyolu'nun Kurtköy gişeleri çıkışından itibaren başlayan 5.8 kilometrelik güzergâh yoluna, Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı adı verildi.
MSO Genel Müdürü Baran Asena, basılan 350 bin biletten 100 bininin satıldığını, üç gün boyunca 250 bine yakın izleyicinin piste akın edeceğini belirterek şu bilgileri verdi:
"Geleceği tahmin edilen araç sayısı 36-40 bin arasında. Yol çalışmaları önümüzdeki hafta biter. Pist içinde 15, dışında 20 bin araçlık otoparklar oluşturuldu, beş ayrı bağlantı yoluyla da olası yoğunluk dengelenecek. "
Akfırat Belediye Başkanı Hilmi Yıldız da 54 kilometre yeni yol inşa edilerek, olası bir keşmekeşin önlendiğini ve belde belediyesince yapılan Orhanlı-Tepeören, Tepeören-Akfırat bağlantı yollarının ulaşımı hayli rahatlatacağını vurguladı. Tüm yolların 15 Ağustos'ta hazır olacağını belirten Yıldız, "Türkiye'nin bu organizasyondan yüzünün akıyla çıkması için önlemler alındı" dedi.
İETT için farklı güzergah
İzleyiciler de biletlerinin rengine göre farklı yollara yönlendirilecek. Gold bilet sahipleri, Kurtköy gişelerinden Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı'na girerken, silver ve bronz biletliler Şekerpınar gişilerinden Şile Bağlantı Yolu'na girecek ve Fatih Bulvarı üzerinden yarış pistine ulaşılacak. İETT otobüsleri ise Atatürk Bulvarı'nı kullanacak.
Üç değişik güzergâh
Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı: TEM Otoyolu'nun Kurtköy gişeleri çıkışından başlıyor. Üç şerit halde inşa edilen otoyol, 5.8 kilometre uzunluğunda ve 35 metre genişliğinde.
Fatih Bulvarı: TEM Şekerpınar gişelerinden gelenler ya da E-5 otoyolundan Tuzla Sanayi Sitesi'ne yönelen araç sahipleri, Eski Ankara Yolu'nu izleyerek Fatih Bulvarı'na bağlanacak. Üç şeritli yol, 5.5 kilometre uzunluk ve 30 metre genişliğinde.
Atatürk Bulvarı: İETT otobüslerine tahsis edilen ve Orhanlı-Tepeören bağlantı yolunun devamı olan 3.5 kilometrelik yol, 30 metre genişliğinde.


    http://www.radikal.com.tr/7537897537890

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.