Bilfen'den bir okul daha

Bilfen eğitim kurumlarına bağlı Bilfen Ataşehir İlköğretim Okulu ile anaokulu, vali Muammer Güler'in de katıldığı törenle önceki gün açıldı.

İSTANBUL - Bilfen eğitim kurumlarına bağlı Bilfen Ataşehir İlköğretim Okulu ile anaokulu, vali Muammer Güler'in de katıldığı törenle önceki gün açıldı. Güler, İstanbul' un her yıl olduğundan daha hazırlıklı ve donanımlı bir şekilde eğitime başladığını belirterek, "Özel okullardaki eğitim seviyesinin devlet okullarına da getirilmesi gerekiyor. Özel okulların sayılarının artırılması için teşvik şart" dedi.
Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Necat Birinci de, Türkiye'nin tek bir çocuğunu dahi feda edecek lüksü olmadığını söyledi. Bilfen Okulları Genel Müdür Yardımcısı Fatih Öztürk ise 52 derslikli ve 1400 öğrenci kapasiteli okulda bilgisayar teknolojsinden yararlanılarak eğitim yapılacağını açıkladı. 13 bin metrekare alan üzerine kurulu okulda, iki yüzme havuzu, buz pateni pisti, altı spor salonu ve öğrencilerin deneyerek ve yaşayarak öğrenmelerini desteklemek için kurulan çalışma mekânları yer alıyor.


    http://www.radikal.com.tr/7571817571810

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.