Bilgi çağına adapte oldular

Hafik'e bağlı Yeniköy'de Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, 18-30 yaş grubuna yönelik bilgisayar kursunda başarılı olan sekizi kız 19 öğrenciye törenle belgelerini verdi.

SİVAS - Hafik'e bağlı Yeniköy'de Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, 18-30 yaş grubuna yönelik bilgisayar kursunda başarılı olan sekizi kız 19 öğrenciye törenle belgelerini verdi. Köy kadınları, köyün ilköğretim okulu bahçesinde düzenlenen törene yöresel kıyafetleriyle katıldı.
19 kursiyere, internet, word ve exel programlarının kullanımı konusunda da bilgiler verildi. Bilgisayar eğitmeni Besri Bölükbaşı'nın verdiği kursun sınavlarında 100 üzerinden 80 ortalama yakalayarak başarıya ulaşan gençler, "Böyle bir imkânın ayağımıza kadar gelmesinden dolayı büyük memnunluk duyuyoruz" dedi. Kursa Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ile aynı ada sahip bir köylü kızı da katıldı. Kaymakam İsmail Ustaoğlu da, genç kızların babalarına, "Onlar bilgisayarı öğrendi. Artık bu bilgilerini devam ettirmek ve dünyayla iletişim kurmak için bilgisayar alın" diye seslendi. Sertifika alan kızlar sevinçten halay çekti.


    http://www.radikal.com.tr/7457837457830

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.