Bilirkişi: Erdil'in parası eve yetmez

Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli oramiral İlhami Erdil hakkında 'haksız mal edinme' suçuyla ilgili inceleme yapan bilirkişi heyeti, Erdil'in 1977-1978 yıllarında...

ANKARA - Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli oramiral İlhami Erdil hakkında 'haksız mal edinme' suçuyla ilgili inceleme yapan bilirkişi heyeti, Erdil'in 1977-1978 yıllarında ABD'deki eğitiminde aldığı geçici yevmiyeleri de dahil ederek hazırladığı ek raporda da, Etiler'deki dava konusu evlerin kayıtlı tasarruflarla alınamayacağı görüşünü tekrarladı. Genelkurmay Askeri Mahkemesi'ndeki davanın dünkü duruşmasına sanıklar ve avukatları katılmadı. Mahkemeye dilekçe gönderen Erdil'in avukatı Dinçer Eskiyerli, müvekkilinin dava konusu Etiler'deki evlerin alımında yardım gördüğünü söylediği işadamı akrabası Muhterem Kolay'ın oğlu Selçuk Kolay'ın dinlendiğini, ancak kızı Hatice Özden Kolay'ın da konu hakkında bilgi sahibi olduğunu kaydetti. Mahkeme, Özden Kolay'ın dinlenmesine karar verdi.
Ek raporda da aynı sonuç
Daha sonra üç albaydan oluşan bilirkişi heyeti, 'haksız mal edinme' iddiasıyla ilgili olarak, Erdil'in 1977-1978 yıllarında ABD'deki 11 aylık eğitim yevmiyelerini de dahil ederek hazırladığı ek raporu mahkemeye sundu. Raporda, Erdil'in meslek yaşamı boyunca hem TL, hem ABD Doları olarak Etiler Alkent Sitesi'ndeki, 'haksız mal edinme' suçlamasına konu olan iki evi almaya yetecek kadar birikiminin olamayacağı saptamasına yer verildi. Duruşma 6 Aralık'a ertelendi.


    http://www.radikal.com.tr/7641297641290

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.