Bilirkişi: Fren balatası bitmiş

Kartal'da önceki gün dokuz kişinin ölümü ve 21 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan trafik kazasında, bilirkişi heyeti, "Tankerin fren balatalarının bir kısmı tamamen bitmiş durumda.

İSTANBUL - Kartal'da önceki gün dokuz kişinin ölümü ve 21 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan trafik kazasında, bilirkişi heyeti, "Tankerin fren balatalarının bir kısmı tamamen bitmiş durumda. Bu durumdaki bir aracın çalışması mahsurlu" açıklaması yaptı. Trafikten sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Ayhan Pamuk ise tankerin fenni muayenesinde sağlam gözüktüğünü belirterek, "Burada büyük bir ihmal söz konusu" dedi.
Tutuklanarak Kartal H Tipi Cezaevi'ne yollanan tanker şoförü Cavit Karakaş ifadesinde, "Sanırım hava pompası boşaldı, sola dönmem gerekirken, kırmızı yandığı için dönemedim. Durdurmak için el freni ve diğer tedbirleri aldım, fayda etmedi. Bir arabaya vurdum, sonrasını hatırlamıyorum" dedi.
100 taksilik konvoy
Kazada ölen Sabri Gürçay'ın cenazesi Büyükbakkalköy, Erdoğan Karakaş'ın cenazesi Sahrayıcedit Mezarlığı'nda defnedildi. Nilüfer ve Müge Kıranel'ın cenazeleri Eskişehir'e, Halil Latif'in cenazesi Rize'ye gönderildi. Latif'i akradaşları 100 taksilik konvoyla il sınırına kadar uğurladı.
Atilla-Yıldız Gürsel'in cenazeleri bugün Kartal'dan kaldırılacak, İsmail N. ile Ömür Beyazıtoğlu'nun cenazeleri de Giresun'a gönderilecek.